Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Jak mózg dziecka w wieku przedszkolnym uczy się i doświadcza empatii

Anna Jankowska   Marzec 2019

"(...) Zanim skupimy się na rozwoju empatii u dzieci w wieku przedszkolnym, warto się zastanowić, czym ona tak właściwie jest. Niby wiadomo, że chodzi o umiejętność rozpoznawania emocji drugiego człowieka, ale definicji jest znacznie więcej. Bardzo ciekawe odróżnienie empatii od współczucia podaje p... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Marzec 2019

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

"(...) Zanim skupimy się na rozwoju empatii u dzieci w wieku przedszkolnym, warto się zastanowić, czym ona tak właściwie jest. Niby wiadomo, że chodzi o umiejętność rozpoznawania emocji drugiego człowieka, ale definicji jest znacznie więcej. Bardzo ciekawe odróżnienie empatii od współczucia podaje profesor Paul Bloom, psycholog z Uniwersytetu Yale, autor książki Przeciw empatii. Podobnie jak wielu współczesnych psychologów zwraca uwagę na to, że empatia jest dokładnie współodczuwaniem cudzych emocji. Jeśli np. mama jest smutna, to empatyczne dziecko będzie się identyfikowało z tym smutkiem i też stanie się smutne. To trochę co innego niż współczucie. Osoba współczująca widzi i rozumie smutek mamy, ale niekoniecznie zrobi się też smutna, widząc daną emocję u kogoś innego. (...)"

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!