Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

Kiosk


Uzyskaj dostęp do ponad 2000 scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku. Już od 18 zł miesięcznie.

Jak komunikacja przez zawstydzanie wpływa na rozwój dziecka

Anna Jankowska   Luty 2019

"(...) Trudność polega na tym, że większość współczesnych dorosłych została wychowana w duchu zawstydzania. Z tego powodu jest to niejako naturalny sposób naszej komunikacji ze światem. W dodatku ten sposób jest bardzo wygodny, bo najczęściej zawstydzone dziecko zmienia swoje zachowanie w danym mome... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Luty 2019

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

"(...) Trudność polega na tym, że większość współczesnych dorosłych została wychowana w duchu zawstydzania. Z tego powodu jest to niejako naturalny sposób naszej komunikacji ze światem. W dodatku ten sposób jest bardzo wygodny, bo najczęściej zawstydzone dziecko zmienia swoje zachowanie w danym momencie. Jednak ta natychmiastowa zmiana niesie za sobą dalsze, mniej widoczne, związane z zaniżonym poczuciem wartości, nieśmiałością, wycofaniem. Ciekawe jest to, że ludzie nie rodzą się z poczuciem wstydu. Nikt też nie rodzi się nieśmiały. Temperament to jedna sprawa, ale cała reszta to już wypracowane przez środowisko elementy. Biorąc pod uwagę fakt, że przedszkole jest środowiskiem, z którego dziecko czerpie bardzo wiele, w którym przebywa większą część dnia, warto zauważać we własnej komunikacji momenty związane z niepotrzebnym zawstydzaniem i szukać innych sposobów rozmowy. (...)"

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka