Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Jak komunikacja przez zawstydzanie wpływa na rozwój dziecka

Anna Jankowska   Luty 2019

"(...) Trudność polega na tym, że większość współczesnych dorosłych została wychowana w duchu zawstydzania. Z tego powodu jest to niejako naturalny sposób naszej komunikacji ze światem. W dodatku ten sposób jest bardzo wygodny, bo najczęściej zawstydzone dziecko zmienia swoje zachowanie w danym mome... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Luty 2019

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

"(...) Trudność polega na tym, że większość współczesnych dorosłych została wychowana w duchu zawstydzania. Z tego powodu jest to niejako naturalny sposób naszej komunikacji ze światem. W dodatku ten sposób jest bardzo wygodny, bo najczęściej zawstydzone dziecko zmienia swoje zachowanie w danym momencie. Jednak ta natychmiastowa zmiana niesie za sobą dalsze, mniej widoczne, związane z zaniżonym poczuciem wartości, nieśmiałością, wycofaniem. Ciekawe jest to, że ludzie nie rodzą się z poczuciem wstydu. Nikt też nie rodzi się nieśmiały. Temperament to jedna sprawa, ale cała reszta to już wypracowane przez środowisko elementy. Biorąc pod uwagę fakt, że przedszkole jest środowiskiem, z którego dziecko czerpie bardzo wiele, w którym przebywa większą część dnia, warto zauważać we własnej komunikacji momenty związane z niepotrzebnym zawstydzaniem i szukać innych sposobów rozmowy. (...)"

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!