Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 994.91 kb
Id: 10181

Jak dziecko w wieku przedszkolnym przejawia swoją płciowość? – o typowej i nietypowej ekspresji seksualnej u dzieci

Agnieszka Wentrych   Wrzesień 2021

"Seksualność dziecka stanowi prawdopodobnie ten obszar rozwoju, o którym na co dzień najmniej mówimy, którym najmniej się zajmujemy w pracy wychowawczo-opiekuńczej. Dlaczego? Wydaje się, że znaczenie może mieć tutaj fakt, że temat rozwoju seksualnego człowieka stanowi niekiedy pewnego rodzaju tabu. ... więcej
Pobierz Otwórz w kiosku
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Więcej z tego numeru

Wrzesień 2021

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

"Seksualność dziecka stanowi prawdopodobnie ten obszar rozwoju, o którym na co dzień najmniej mówimy, którym najmniej się zajmujemy w pracy wychowawczo-opiekuńczej. Dlaczego? Wydaje się, że znaczenie może mieć tutaj fakt, że temat rozwoju seksualnego człowieka stanowi niekiedy pewnego rodzaju tabu. Może nam się wydawać, że temat ten nie dotyczy dzieci w wieku przedszkolnym. W tym czasie bowiem w rozwoju dziecka na pierwszym planie znajdują się inne zadania. Owszem, jest tak, ale to nie oznacza, że małe dziecko jest istotą aseksualną. Kilkuletnie dziecko przejawia swoją płciowość na różne sposoby, interesuje się nią, poznaje, bada ją, czasami z nią eksperymentuje. (...)"
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz