Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 405.78 kb
Id: 5093

Jak być bezpiecznym? (scenariusz zajęć dla 4-, 5-latków)

Natalia Glinka   Magazyn specjalny 2015

Cele ogólne: ● bogacenie wiedzy na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa; ● wspomaganie rozwoju intelektualnego wraz z edukacją matematyczną; ● wspomaganie rozwoju mowy. Cele szczegółowe: ● zapoznanie dzieci z treścią bajki „Wilk i siedem koźlątek” w aspekcie przestrzegania zasad bezpieczeńst... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 2
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

bezpieczeństwoczterolatekpięciolatekscenariusz zajęć

Więcej z działu

Bezpieczeństwo

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2015

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:
  • piękne ilustracje w formie historyjki obrazkowej do bajki „Wilk i siedem koźlątek”, fotografie dotyczące zasad bezpieczeństwa oraz ilustracje do zabawy matematycznej – znajdziesz je TU;
  • sylwety do aktywności plastyczno-grafomotorycznej – TU.
Cele ogólne: ● bogacenie wiedzy na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa; ● wspomaganie rozwoju intelektualnego wraz z edukacją matematyczną; ● wspomaganie rozwoju mowy. Cele szczegółowe: ● zapoznanie dzieci z treścią bajki „Wilk i siedem koźlątek” w aspekcie przestrzegania zasad bezpieczeństwa (zachowywanie ostrożności wobec nieznajomych i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas pobytu w domu); ● doskonalenie umiejętności wyznaczania wyniku dodawania i odejmowania w zakresie siedmiu oraz określania liczby elementów zbioru i porównywania ich liczebności; ● rozwijanie umiejętności odtwarzania treści opowiadania zgodnie z kolejnością zdarzeń oraz formułowania jego myśli przewodniej.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz