Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

Kiosk


Uzyskaj dostęp do ponad 2000 scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku. Już od 18 zł miesięcznie.

Iskry tańczą, ciepły blask! Żywioł ognia poznać czas! [PNP - dzieci starsze]

Zespół redakcyjny PNP   Październik 2016

Cele ogólne: wzbudzanie ciekawości poznawczej; bogacenie wiedzy dzieci na temat żywiołu ognia i jego znaczenia dla człowieka; uświadomienie przedszkolakom pozytywnych i negatywnych skutków działania ognia; przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w kontakcie z ogniem; rozwijanie umiejętności wyciągania w... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (7.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 9
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Październik 2016

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Propozycje aktywności pomocne w trakcie planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej dla dzieci starszych na listopad.

Materiał stanowi część Przewodnika Nauczyciela Przedszkola. Pobierając go zapoznaj się także z artykułem „Czym jest Przewodnik Nauczyciela Przedszkola i dlaczego powstał?”, w którym znajdziesz wiele istotnych wskazówek dotyczących korzystania z niego.

Cele ogólne: wzbudzanie ciekawości poznawczej; bogacenie wiedzy dzieci na temat żywiołu ognia i jego znaczenia dla człowieka; uświadomienie przedszkolakom pozytywnych i negatywnych skutków działania ognia; przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w kontakcie z ogniem; rozwijanie umiejętności wyciągania wniosków na podstawie obserwacji i wcześniejszych doświadczeń; doskonalenie umiejętności rozróżniania i układania figur geometrycznych; rozwijanie twórczej ekspresji ruchowej i muzycznej; doskonalenie koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej; stwarzanie okazji do współdziałania i współzawodnictwa.

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka