Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 3345.75 kb
Id: 6046

Iskry tańczą, ciepły blask! Żywioł ognia poznać czas! [PNP - dzieci starsze]

Zespół redakcyjny PNP   Październik 2016

Cele ogólne: wzbudzanie ciekawości poznawczej; bogacenie wiedzy dzieci na temat żywiołu ognia i jego znaczenia dla człowieka; uświadomienie przedszkolakom pozytywnych i negatywnych skutków działania ognia; przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w kontakcie z ogniem; rozwijanie umiejętności wyciągania w... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (7.38 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.
Pomoce dydaktyczne 9

Zobacz również

bezpieczeństwoogieńpięciolatekscenariusz zajęćsześciolatekżywioły

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Przewodnik Nauczyciela Przedszkola

Więcej z tego numeru

Październik 2016

Propozycje aktywności pomocne w trakcie planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej dla dzieci starszych na listopad.

Materiał stanowi część Przewodnika Nauczyciela Przedszkola. Pobierając go zapoznaj się także z artykułem „Czym jest Przewodnik Nauczyciela Przedszkola i dlaczego powstał?”, w którym znajdziesz wiele istotnych wskazówek dotyczących korzystania z niego.

Cele ogólne: wzbudzanie ciekawości poznawczej; bogacenie wiedzy dzieci na temat żywiołu ognia i jego znaczenia dla człowieka; uświadomienie przedszkolakom pozytywnych i negatywnych skutków działania ognia; przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w kontakcie z ogniem; rozwijanie umiejętności wyciągania wniosków na podstawie obserwacji i wcześniejszych doświadczeń; doskonalenie umiejętności rozróżniania i układania figur geometrycznych; rozwijanie twórczej ekspresji ruchowej i muzycznej; doskonalenie koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej; stwarzanie okazji do współdziałania i współzawodnictwa.