Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 7038.89 kb
Id: 7693

Integracja w przedszkolu

Anna Florek   Listopad 2018

"Przedszkola integracyjne działają w Polsce od początku lat dziewięćdziesiątych. Tworzeniu pierwszych takich placówek towarzyszyły ogromny entuzjazm oraz nadzieje nauczycieli i rodziców na nową, lepszą edukację. W Ustawie o systemie oświaty z 1991 roku zostały opisane zasady tworzenia przedszkoli ... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać bezpłatnie.

Zobacz również

dyrektorintegracjanauczycielprzedszkoleprzedszkole integracyjnedobrypoczatek

Więcej z działu

Systemy pedagogiczne, koncepcje edukacyjne, nowatorskie metody...

Więcej z tego numeru

Listopad 2018

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

"Przedszkola integracyjne działają w Polsce od początku lat dziewięćdziesiątych. Tworzeniu pierwszych takich placówek towarzyszyły ogromny entuzjazm oraz nadzieje nauczycieli i rodziców na nową, lepszą edukację. W Ustawie o systemie oświaty z 1991 roku zostały opisane zasady tworzenia przedszkoli integracyjnych, które obowiązują do dziś. Wzbogacono je o możliwość zatrudnienia indywidualnego asystenta, ale jednocześnie zmniejszony został zakres wsparcia specjalistycznego. W ostatnich latach w przedszkolach i szkołach realizowana jest również edukacja włączająca. Choć te modele są inne, codzienne wyzwania związane z zapewnieniem wszystkim dzieciom właściwej opieki i edukacji są podobne. W niniejszym artykule zwrócę uwagę na te aspekty funkcjonowania przedszkola integracyjnego, które ważą o jakości integracji i włączania. (...)"
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz