Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Integracja sensoryczna. Wykorzystanie w edukacji i diagnozie pedagogicznej dzieci w wieku przedszkolnym

Magdalena Oleksy-Zborowska   Grudzień 2018

"Coraz częściej sięgamy po pomysły na edukację małych dzieci i rozwiązania, które mają pomóc zrozumieć nam zachowanie i postawę dziecka, a nie tylko dostarczać rozwiązań metodycznych. Doceniamy też różnorodność sposobów uczenia się. Nauczyciele większą wagę przywiązują do zastanawiania się nad źród... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Grudzień 2018

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

"Coraz częściej sięgamy po pomysły na edukację małych dzieci i rozwiązania, które mają pomóc zrozumieć nam zachowanie i postawę dziecka, a nie tylko dostarczać rozwiązań metodycznych. Doceniamy też różnorodność sposobów uczenia się. Nauczyciele większą wagę przywiązują do zastanawiania się nad źródłami tego, w jaki sposób uczą się dzieci. Jedną z propozycji poszukiwania odpowiedzi na to, jak efektywnie planować edukację dzieci i jakie konkretne rozwiązania stosować, jest teoria integracji sensorycznej. Po edukację przez zmysły nauczyciele często sięgają intuicyjnie, chcąc uatrakcyjnić i uczynić proces edukacji bardziej efektywnym. Warto przywołać choćby to, że zmysły powonienia i smaku ściśle korespondują z emocjami i pamięcią, więc mają związek z uczeniem się. (...)"

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!