Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 708.98 kb
Stron: 3
Id: 1849

Inny nie znaczy gorszy (Program Edukacyjny Wartości Życia)

Izabella Grabowska   Maj 2012

Fragment artykułu: „Ciociu, nie chcą się ze mną bawić, bo jestem gruba” – takie oraz wiele innych, podobnych skarg słyszę coraz częściej w swojej pracy nauczyciela przedszkola. Bardzo długo zastanawiałam się, w jaki sposób wytłumaczyć dzieciom, że różnimy się między ... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

pięciolatekProgram Edukacyjny Wartości Życiascenariusz zajęćsześciolatekwartościwychowanie

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Rozwój moralny i wychowanie

Więcej z tego numeru

Maj 2012

Fragment artykułu:
„Ciociu, nie chcą się ze mną bawić, bo jestem gruba” – takie oraz wiele innych, podobnych skarg słyszę coraz częściej w swojej pracy nauczyciela przedszkola. Bardzo długo zastanawiałam się, w jaki sposób wytłumaczyć dzieciom, że różnimy się między sobą i każdy z nas jest inny.
Przeglądając fachową literaturę, specjalistyczne czasopisma oraz materiały zamieszczane na znanych portalach internetowych poświeconych edukacji i wychowaniu małego dziecka, zrozumiałam, że szukam czegoś, co tak naprawdę już mam i co jest mi bardzo bliskie. Sięgnęłam po międzynarodowy program edukacyjny „Wartości Życia”, którego główne założenia to właśnie pomoc dzieciom w uświadomieniu istnienia podstawowych wartości, takich jak: tolerancja, szacunek, miłość, pokój, odpowiedzialność, szczęście, współdziałanie, uczciwość, pokora, prostota, jedność oraz wolność.
Bez chwili zastanowienia odszukałam moduł „Tolerancja” i zabrałam się do pracy. Następnego dnia zorganizowałam zajęcia poświęcone zagadnieniu tolerancji, czyli różnorodności, inności.


Artykułowi towarzyszy:

  • scenariusz zajęć dla dzieci 5- i 6-letnich „Tolerancja – inny nie znaczy gorszy”.

Objętość artykułu: 3 strony.