Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

Kiosk


Uzyskaj dostęp do ponad 2000 scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku. Już od 18 zł miesięcznie.

Inny nie znaczy gorszy (Program Edukacyjny Wartości Życia)

Izabella Grabowska   Maj 2012

Fragment artykułu: „Ciociu, nie chcą się ze mną bawić, bo jestem gruba” – takie oraz wiele innych, podobnych skarg słyszę coraz częściej w swojej pracy nauczyciela przedszkola. Bardzo długo zastanawiałam się, w jaki sposób wytłumaczyć dzieciom, że różnimy się między ... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Maj 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Fragment artykułu:
„Ciociu, nie chcą się ze mną bawić, bo jestem gruba” – takie oraz wiele innych, podobnych skarg słyszę coraz częściej w swojej pracy nauczyciela przedszkola. Bardzo długo zastanawiałam się, w jaki sposób wytłumaczyć dzieciom, że różnimy się między sobą i każdy z nas jest inny.
Przeglądając fachową literaturę, specjalistyczne czasopisma oraz materiały zamieszczane na znanych portalach internetowych poświeconych edukacji i wychowaniu małego dziecka, zrozumiałam, że szukam czegoś, co tak naprawdę już mam i co jest mi bardzo bliskie. Sięgnęłam po międzynarodowy program edukacyjny „Wartości Życia”, którego główne założenia to właśnie pomoc dzieciom w uświadomieniu istnienia podstawowych wartości, takich jak: tolerancja, szacunek, miłość, pokój, odpowiedzialność, szczęście, współdziałanie, uczciwość, pokora, prostota, jedność oraz wolność.
Bez chwili zastanowienia odszukałam moduł „Tolerancja” i zabrałam się do pracy. Następnego dnia zorganizowałam zajęcia poświęcone zagadnieniu tolerancji, czyli różnorodności, inności.


Artykułowi towarzyszy:

  • scenariusz zajęć dla dzieci 5- i 6-letnich „Tolerancja – inny nie znaczy gorszy”.

Objętość artykułu: 3 strony.
 

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka