Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 576.72 kb
Id: 3448

Indiańskie lato w przedszkolu (edukacja przez sztukę)

Ewa Stadtmüller    Magazyn specjalny 2013

Fragment opowiadania E. Stadtmüller: Ola, Wiktoria, Kasia, Maciek, Wojtuś i Kacperek – tylko oni z całej grupy zostawali w przedszkolu na dyżurze wakacyjnym. Na dodatek pani Basia powiedziała, że pojawią się jeszcze inne, nieznajome dzieci i że trzeba je mile powitać, aby poczuły się dobrze w nowym... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 1
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

cykl Spotkania ze sztukąedukacja międzykulturowaplastyka

Więcej z działu

Różne formy plastyczne

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2013

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Artykułowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne (m.in. fotografie Indian i ich stroju) - pobierzesz je z TEJ strony.

W tym praktyczny artykule znajdziesz:
  • pomysły na zabawy plastyczne związane z życiem i kulturą Indian („Pióropusz”, „Łapacz snów”, „Indiańskie ponczo”, „Mapy tajnego skarbu”);
  • opowiadanie autorstwa Ewy Stadtmüller wraz z towarzyszącymi mu zadaniami edukacyjnymi wynikającymi z jego treści.
Fragment opowiadania E. Stadtmüller: Ola, Wiktoria, Kasia, Maciek, Wojtuś i Kacperek – tylko oni z całej grupy zostawali w przedszkolu na dyżurze wakacyjnym. Na dodatek pani Basia powiedziała, że pojawią się jeszcze inne, nieznajome dzieci i że trzeba je mile powitać, aby poczuły się dobrze w nowym miejscu. „Lubię przedszkole, ale żeby spędzać w nim wakacje, to przesada – myślał Wojtuś. – A jeszcze na dodatek trzeba być miłym dla jakichś obcych dzieci...” Pani Basia jakby czytała w jego myślach. – Wiem, że wolelibyście pojechać w góry albo nad morze – uśmiechnęła się domyślnie – ale kiedy nie można mieć tego, co się lubi, to trzeba polubić to, co się ma. A co mamy? Mamy wspaniałe podwórko z placem zabaw, czas i pomysł na... fantastyczne wakacje w przedszkolu! Chcecie usłyszeć, co mi dziś przyszło do głowy? Kto by nie chciał? – Kiedy byłam mała, często bawiłam się z moimi braćmi w Indian – zaczęła opowiadać pani. – Robiliśmy wspaniałe pióropusze z papieru, malowaliśmy buzie sadzą i sokiem z buraka, budowaliśmy wigwamy. Jednym słowem, nie nudziliśmy się ani trochę (…).

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz