Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

Kiosk


Uzyskaj dostęp do ponad 2000 scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku. Już od 18 zł miesięcznie.

Idziemy do przedszkola (wskazówki i porady dla rodziców)

Katarzyna Wróbel, Ewa Zielińska    Kwiecień 2011

Pierwszy dzień w przedszkolu to trudny moment zarówno dla rodziców, jak i dla nauczycieli. Dla dziecka to przede wszystkim nowe miejsce i nowi koledzy, obca pani, która ustala nieznane mu zasady i dba o to, aby były przestrzegane. Dla rodziców to wielkie przeżycie, niepew... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać bezpłatnie.

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Pierwszy dzień w przedszkolu to trudny moment zarówno dla rodziców, jak i dla nauczycieli. Dla dziecka to przede wszystkim nowe miejsce i nowi koledzy, obca pani, która ustala nieznane mu zasady i dba o to, aby były przestrzegane. Dla rodziców to wielkie przeżycie, niepewność oraz lęk o własne, całkiem „dorosłe” już dziecko.
Każda zmiana w życiu wywołuje niepokój i może być źródłem frustracji, a nawet stresu. Przecież w życiu każdego z nas takich sytuacji będzie dużo i będą się one od czasu do czasu powtarzały, np. pójście do szkoły lub zmiana szkoły, a potem podjęcie pierwszej pracy lub jej zmiana itd. Rodzice powinni też wiedzieć, że zapewnienia dziecka: Ja chcę do przedszkola, Chcę do dzieci, mogą ulec radykalnej zmianie w momencie przekroczenia progu placówki.


W artykule Autorki zawarły sprawdzone rady i wskazówki, które zarówno dzieciom, jak i rodzicom pozwolą z sukcesem przejść przez trudy adaptacji.

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka