Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 642.02 kb
Stron: 3
Id: 859

Idziemy do przedszkola (wskazówki i porady dla rodziców)

Ewa Zielińska    Kwiecień 2011

Pierwszy dzień w przedszkolu to trudny moment zarówno dla rodziców, jak i dla nauczycieli. Dla dziecka to przede wszystkim nowe miejsce i nowi koledzy, obca pani, która ustala nieznane mu zasady i dba o to, aby były przestrzegane. Dla rodziców to wielkie przeżycie, niepew... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać bezpłatnie.

Zobacz również

adaptacjaemocjeEwa Zielińskalęki dziecięceprzedszkolerodzicetrzylatek

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2011

Pierwszy dzień w przedszkolu to trudny moment zarówno dla rodziców, jak i dla nauczycieli. Dla dziecka to przede wszystkim nowe miejsce i nowi koledzy, obca pani, która ustala nieznane mu zasady i dba o to, aby były przestrzegane. Dla rodziców to wielkie przeżycie, niepewność oraz lęk o własne, całkiem „dorosłe” już dziecko.
Każda zmiana w życiu wywołuje niepokój i może być źródłem frustracji, a nawet stresu. Przecież w życiu każdego z nas takich sytuacji będzie dużo i będą się one od czasu do czasu powtarzały, np. pójście do szkoły lub zmiana szkoły, a potem podjęcie pierwszej pracy lub jej zmiana itd. Rodzice powinni też wiedzieć, że zapewnienia dziecka: Ja chcę do przedszkola, Chcę do dzieci, mogą ulec radykalnej zmianie w momencie przekroczenia progu placówki.


W artykule Autorki zawarły sprawdzone rady i wskazówki, które zarówno dzieciom, jak i rodzicom pozwolą z sukcesem przejść przez trudy adaptacji.