NOWOŚĆ! „Pokazywane wierszyki i zabawy paluszkowe...” – moc zabawy, która uczy EMOCJI! zamów w przedsprzedaży

Akademia Edukacji

Szkolenia na najwyższym poziomie. Rozwijaj się wygodnie online lub stacjonarnie.

O Akademii
Polecamy
Akademia Muzyki i Ruchu
Akredytacja
Akademia Edukacji jest Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli. 25 czerwca 2024 r. uzyskała przedłużenie akredytacji Małopolskiego Kuratora Oświaty otrzymanej dnia 31 lipca 2019 r. Nr decyzji: NP.5470.4.2024.MD

bliżej MAX

Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:

  • gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
  • atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
  • 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.

Hejt w przedszkolu. Czy mowa nienawiści dotarła już do przedszkolaków?

Marcin Jędroszkowiak, Jakub Tylman    Maj 2019

"Tak wiele mówi się ostatnio o hejcie, nienawiści i przemocy w środowisku szkolnym. Mnoży się przykłady z telewizji o kolejnych ofiarach przemocy rówieśniczej. Czy ten problem dotarł już do przedszkoli? Na wielu forach internetowych rodzice opisują historie swoich dzieci, które w ich ocenie zostały ... więcej
Pobierz
Ten plik można kupić za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA lub usługi bliżej MAX.

Scenariusz zajęć "Hejt w przedszkolu" to wyjątkowy materiał edukacyjny, który porusza istotny problem mowy nienawiści wśród najmłodszych. Przeznaczony dla nauczycieli przedszkoli, ten dokument pomoże w zrozumieniu, jak agresja i hejt mogą wpływać na dzieci w wieku przedszkolnym oraz jak można skutecznie przeciwdziałać tym zjawiskom.

Czym jest ten materiał?

Scenariusz zajęć stworzony przez Marcina Jędroszkowiaka i Jakuba Tylmana dostarcza nauczycielom narzędzi do pracy z dziećmi na temat hejtu i przemocy rówieśniczej. Autorzy analizują różne aspekty tego zjawiska, wskazując na jego wpływ na psychikę dzieci oraz relacje w grupie przedszkolnej.

Co zawiera scenariusz?

  • Wprowadzenie do tematyki hejtu w kontekście przedszkola.
  • Analizę zachowań dzieci, które mogą być przejawami nienawiści.
  • Przykłady sytuacji, w których dzieci mogą doświadczać hejtu.
  • Wskazówki dla nauczycieli dotyczące wspierania dzieci w trudnych sytuacjach.

Dla kogo jest przeznaczony?

Materiał jest skierowany przede wszystkim do nauczycieli i wychowawców przedszkoli, którzy chcą wprowadzić temat hejtu i przemocy rówieśniczej w swoim programie nauczania oraz pomóc dzieciom w budowaniu zdrowych relacji w grupie.

Jak można go wykorzystać w praktyce?

Scenariusz można z powodzeniem wykorzystać podczas zajęć w przedszkolu. Nauczyciele mogą prowadzić dyskusje, organizować warsztaty oraz aktywności, które pomogą dzieciom zrozumieć, czym jest hejt i jak można go unikać. Dzięki temu dzieci będą mogły nauczyć się empatii i akceptacji wobec innych.

Jakie korzyści daje ten materiał?

Wykorzystanie scenariusza przynosi wiele korzyści, takich jak:

  • Rozwój umiejętności społecznych i emocjonalnych dzieci.
  • Wzmacnianie relacji w grupie przedszkolnej.
  • Podnoszenie świadomości na temat skutków hejtu.
  • Wsparcie nauczycieli w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami w klasie.

Dlaczego warto po niego sięgnąć?

Sięgając po scenariusz "Hejt w przedszkolu", inwestujesz w przyszłość swoich podopiecznych. Zrozumienie problematyki hejtu i przemocy rówieśniczej oraz umiejętność ich rozwiązywania są kluczowe dla zdrowego rozwoju emocjonalnego dzieci. Nie czekaj - wprowadź temat do swojej klasy już dziś!

"Tak wiele mówi się ostatnio o hejcie, nienawiści i przemocy w środowisku szkolnym. Mnoży się przykłady z telewizji o kolejnych ofiarach przemocy rówieśniczej. Czy ten problem dotarł już do przedszkoli? Na wielu forach internetowych rodzice opisują historie swoich dzieci, które w ich ocenie zostały dotknięte przemocą rówieśniczą w przedszkolu. Gdzie jest granica między zwykłą koleżeńską kłótnią a przejawami agresji w wieku przedszkolnym? Czy nie przypadkiem to rodzice prowokują takie sytuacje? (...)"

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Więcej z tego numeru

Maj 2019

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Bądź na bieżąco z najnowszymi treściami

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najlepsze materiały prosto na swoją skrzynkę

Zapisz się do newslettera