Grzeczne słowa (scenariusz zajęć dla dzieci cztero-, pięcioletnich)

Karolina Gawlik (Śniadkowska)   Październik 2012

Scenariusz zajęć „Jestem jak czarodziej – znam magiczne słowa!” przeznaczony do realizacji z dziećmi cztero-, pięcioletnimi. Uwzględniono w nim następujące cele operacyjne – dziecko: wie, co znaczy być kulturalnym i stosuje zwroty grzecznościowe; potrafi komp... więcej
Pobierz

Więcej z tego numeru

Październik 2012

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Uwzględniono w nim następujące cele operacyjne – dziecko:

• wie, co znaczy być kulturalnym i stosuje zwroty grzecznościowe;
  • potrafi komplementować kolegę lub koleżankę;
  • zachowuje kulturę osobistą;
  • chętnie podejmuje aktywność zabawową i zadaniową;
  • podczas wspólnej zabawy dba o bezpieczeństwo swoje i kolegów;
  • słucha opowiadania i odpowiada na pytania nauczyciela;
  • słucha piosenki oraz powtarza słowa i melodię, śpiewa piosenkę;
  • liczy w zakresie 6 (segreguje, porównuje liczebność zbiorów, dodaje i odejmuje na konkretach);
  • zna i rozumie pojęcie po równo, tyle samo;
  • samodzielnie wycina i ozdabia koronę.

Bazę do realizacji powyższych celów stanowi opowiadanie autorstwa K. Gawlik „Magiczne słowa”.

Objętość artykułu: 2 strony.