Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 1170.68 kb
Stron: 3
Id: 106

Globalne rozpoznawanie wyrazów – czytanie prawopółkulowe (symultaniczno-sekwencyjna metoda nauki czytania)

Jagoda Cieszyńska-Rożek    Listopad 2010

Etap przygotowawczy w symultaniczno-sekwencyjnej® nauce czytania ma na celu wzbudzenie zainteresowania dziecka pismem, stymulowanie myślenia symbolicznego i rozumowania przez analogię. Niezwykle cenne jest także ćwiczenie pamięci oraz koncentracji, z którą coraz więcej dzieci ma duże prob... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

nauka czytaniasymultaniczno-sekwencyjna metoda nauki czytaniacykl Symultaniczno-sekwencyjna metoda nauki czytania

Więcej z działu

Gotowość do nauki czytania i pisania

Więcej z tego numeru

Listopad 2010

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Etap przygotowawczy w symultaniczno-sekwencyjnej® nauce czytania ma na celu wzbudzenie zainteresowania dziecka pismem, stymulowanie myślenia symbolicznego i rozumowania przez analogię. Niezwykle cenne jest także ćwiczenie pamięci oraz koncentracji, z którą coraz więcej dzieci ma duże problemy.
Przygotowanie percepcji przedszkolaka do nauki czytania obejmuje opanowanie trzech umiejętności, za które odpowiada prawa półkula mózgu: rozpoznawania samogłosek, rozpoznawania wyrażeń dźwiękonaśladowczych oraz globalnego rozpoznawania wyrazów.


W artykule przeczytamy o roli globalnego rozpoznawania wyrazów w przygotowaniu do nauki czytania oraz o etapach nauki globalnego rozpoznawania wyrazów. Zapoznamy się także z przykładami ćwiczeń percepcji wzrokowej, pamięci i koncentracji.

 

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz