Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Globalne rozpoznawanie wyrazów – czytanie prawopółkulowe (symultaniczno-sekwencyjna metoda nauki czytania)

Jagoda Cieszyńska-Rożek    Listopad 2010

Etap przygotowawczy w symultaniczno-sekwencyjnej® nauce czytania ma na celu wzbudzenie zainteresowania dziecka pismem, stymulowanie myślenia symbolicznego i rozumowania przez analogię. Niezwykle cenne jest także ćwiczenie pamięci oraz koncentracji, z którą coraz więcej dzieci ma duże prob... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Listopad 2010

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Etap przygotowawczy w symultaniczno-sekwencyjnej® nauce czytania ma na celu wzbudzenie zainteresowania dziecka pismem, stymulowanie myślenia symbolicznego i rozumowania przez analogię. Niezwykle cenne jest także ćwiczenie pamięci oraz koncentracji, z którą coraz więcej dzieci ma duże problemy.
Przygotowanie percepcji przedszkolaka do nauki czytania obejmuje opanowanie trzech umiejętności, za które odpowiada prawa półkula mózgu: rozpoznawania samogłosek, rozpoznawania wyrażeń dźwiękonaśladowczych oraz globalnego rozpoznawania wyrazów.


W artykule przeczytamy o roli globalnego rozpoznawania wyrazów w przygotowaniu do nauki czytania oraz o etapach nauki globalnego rozpoznawania wyrazów. Zapoznamy się także z przykładami ćwiczeń percepcji wzrokowej, pamięci i koncentracji.

 

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!