Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 611.78 kb
Id: 5036

Gdy pory roku się spotykają, wiele spraw do omówienia mają [PNP – dzieci starsze]

Zespół redakcyjny PNP   Czerwiec 2015

Cele ogólne: stwarzanie warunków do zaspokajania naturalnej ciekawości dziecka związanej z otaczającym je światem; zapoznanie z rytmem i regularnością w przyrodzie i w życiu codziennym; dostrzeganie zmian zachodzących w przyrodzie pod wpływem pór roku; rozwijanie procesów poznawczych w toku różnorod... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (7.38 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.
Pomoce dydaktyczne 8

Zobacz również

edukacja przyrodniczapięciolatekscenariusz zajęćsześciolatekedukacja matematycznamatematykaekologia

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Przewodnik Nauczyciela Przedszkola

Więcej z tego numeru

Czerwiec 2015

 

Propozycje aktywności pomocne w trakcie planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej dla dzieci starszych na miesiąc wrzesień.
Materiał stanowi część Przewodnika Nauczyciela Przedszkola. Pobierając go zapoznaj się także z artykułem „Czym jest Przewodnik Nauczyciela Przedszkola i dlaczego powstał?”, w którym znajdziesz wiele istotnych wskazówek dotyczących korzystania z niego.

 

 

 

 

Cele ogólne: stwarzanie warunków do zaspokajania naturalnej ciekawości dziecka związanej z otaczającym je światem; zapoznanie z rytmem i regularnością w przyrodzie i w życiu codziennym; dostrzeganie zmian zachodzących w przyrodzie pod wpływem pór roku; rozwijanie procesów poznawczych w toku różnorodnych zadań stawianych przez nauczyciela; uświadamianie związków przyczynowo-skutkowych i stwarzanie okazji do przewidywania następstw działań; rozwijanie umiejętności matematycznych, w tym sprawnego liczenia i klasyfikowania przedmiotów; rozwijanie poczucia rytmu, a w szczególności umiejętności reagowania ruchem na sygnał słowny i dźwiękowy.