Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Gdy nadejdzie czas – czyli o samodzielności

Agata Wawer    Kwiecień 2011

O czym marzą rodzice, myśląc o przyszłości swojego dziecka? Pragną, aby wyrosło na człowieka niezależnego, zaradnego, odpowiedzialnego za podejmowane działania, realizującego swoje cele pomimo pojawiających się przeszkód. Oczekują, że młody człowiek będzie znał własne możliwości, miał adekwat... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

samodzielnośćrozwój dzieckarodzina

Więcej z działu

Czynności samoobsługowe, nawyki higieniczne i kulturalne

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

O czym marzą rodzice, myśląc o przyszłości swojego dziecka? Pragną, aby wyrosło na człowieka niezależnego, zaradnego, odpowiedzialnego za podejmowane działania, realizującego swoje cele pomimo pojawiających się przeszkód. Oczekują, że młody człowiek będzie znał własne możliwości, miał adekwatną do nich samoocenę oraz posiadał umiejętność przewidywania własnych sukcesów i porażek.
Od czego zależy, czy obecny przedszkolak – wpierw jako uczeń, a potem dorosły człowiek – spełni marzenia rodziców? Dobry start w dorosłe życie zależy wyłącznie od ludzi, którzy zajmują się wychowaniem dziecka na różnych etapach jego rozwoju.


Autorka w dalszej części artykułu pisze m.in. o rodzinie jako o pierwszej „szkole edukacji usamodzielniającej”. Przedstawia przedszkole jako kolejny ważny krok na drodze do samodzielności dziecka oraz opisuje umiejętności, które w zakresie samodzielności dziecko powinno opanować, zanim pójdzie do szkoły. Dodatek do artykułu stanowi bajka o dwóch myszkach, która jest pomocna przy nauce wiązania sznurowadeł.
 

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz