Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 2417.62 kb
Id: 6047

Gdy kończą się ponure wieczory listopadowe, zaplanuj wesołe zabawy andrzejkowe! [PNP - dzieci starsze]

Zespół redakcyjny PNP   Październik 2016

Cele ogólne: zapoznanie dzieci z obrzędami ludowymi; kształtowanie umiejętności korzystania z kalendarza; rozwijanie kompetencji czytelniczych poprzez zabawy słuchowe, analizę i syntezę wzrokową obrazków i wyrazów, słuchanie wierszy i opowiadań, zabawy czytelnicze; stwarzanie okazji do swobodnej eks... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać bezpłatnie.
Pomoce dydaktyczne 6

Zobacz również

Andrzejkiedukacja czytelniczaedukacja regionalnaintegracjajesienne dnipięciolatekscenariusz zajęćsześciolatekzabawa

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Przewodnik Nauczyciela Przedszkola

Więcej z tego numeru

Październik 2016

Propozycje aktywności pomocne w trakcie planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej dla dzieci starszych na listopad.

Materiał stanowi część Przewodnika Nauczyciela Przedszkola. Pobierając go zapoznaj się także z artykułem „Czym jest Przewodnik Nauczyciela Przedszkola i dlaczego powstał?”, w którym znajdziesz wiele istotnych wskazówek dotyczących korzystania z niego.

Cele ogólne: zapoznanie dzieci z obrzędami ludowymi; kształtowanie umiejętności korzystania z kalendarza; rozwijanie kompetencji czytelniczych poprzez zabawy słuchowe, analizę i syntezę wzrokową obrazków i wyrazów, słuchanie wierszy i opowiadań, zabawy czytelnicze; stwarzanie okazji do swobodnej ekspresji ruchowej i muzycznej; kształtowanie postawy optymistycznego postrzegania świata i rozwijanie poczucia humoru; stwarzanie więzi w grupie rówieśniczej poprzez wspólne zabawy; wzmacnianie więzi w grupie poprzez wspólne zabawy; rozwijanie umiejętności współpracy w sytuacjach zadaniowych.