Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 1686.03 kb
Stron: 3
Id: 3050

Formy współpracy z rodzicami, cz. 2

Maria Mendel   Grudzień 2012

Zapraszamy do lektury kolejnego artykułu z nowego cyklu „Sprzymierzeńcy w wychowaniu”! Fragment artykułu: W części pierwszej artykułu (BLIŻEJ PRZEDSZKOLA nr 11.134 listopad 2012) zostały przedstawione formy współpracy, których celem jest zdobywanie wiedzy o rozwoju dzi... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (3.69 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

rodzicewspółpraca z rodzicami

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Współpraca z rodzicami i pedagogizacja

Więcej z tego numeru

Grudzień 2012

Zapraszamy do lektury kolejnego artykułu z nowego cyklu „Sprzymierzeńcy w wychowaniu”!

Fragment artykułu:

W części pierwszej artykułu (BLIŻEJ PRZEDSZKOLA nr 11.134 listopad 2012) zostały przedstawione formy współpracy, których celem jest zdobywanie wiedzy o rozwoju dziecka oraz informowanie rodziców o działaniach edukacyjnych przedszkola. Prezentowany materiał jest kontynuacją artykułu z poprzedniego numeru.
O jakości pracy przedszkola decyduje jakość współpracy rodziców i nauczycieli. Angażowanie rodziców do aktywnego udziału w życiu przedszkola i grupy jest niezbędnym – pod wieloma względami – warunkiem powodzenia procesu edukacyjnego.
Dążeniu do kreowania efektywnej współpracy między przedszkolem a rodziną dziecka sprzyjają formy angażujące rodziców w treści działań edukacyjnych przedszkola. W praktyce przedszkolnej można wyróżnić następujące formy współpracy: uroczystości przedszkolne, wycieczki grupowe lub integracyjne (dla dzieci i rodziców), warsztaty tematyczne dla dzieci i rodziców oraz szeroko rozumiane formy włączania rodziców w osiąganie celów edukacyjnych, w szczególności w realizację zaplanowanych sytuacji edukacyjnych.

W dalszej części tekstu znajdziemy:

  • charakterystykę wymienionych powyżej form współpracy z rodzicami;
  • ramkę z praktycznymi pomysłami co zrobić, aby rodzice czytali wiadomości od nauczycieli.