Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 607.81 kb
Id: 8357

Filozofowanie z dziećmi

Anna Matusiak-Ziopaja   Lipiec-sierpień 2019

"(...) Filozofowanie wpływa w nieoceniony sposób na rozwijanie u dzieci umiejętności otwartego wyrażania swoich przemyśleń i dzielenia się nimi z rówieśnikami, bez wewnętrznych oporów, ponieważ takie zajęcia pozbawione są wszelkiej krytyki i oceniania. Oparte są za to na wspólnej dyskusji, z zachow... więcej
Pobierz
Otwórz w kiosku
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

filozofiaintegracjainteligencja społecznakompetencje społecznekompetencje umysłowerozwój dziecka

Więcej z działu

Rozwój moralny i wychowanie

Więcej z tego numeru

Lipiec-sierpień 2019

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

"(...) Filozofowanie wpływa w nieoceniony sposób na rozwijanie u dzieci umiejętności otwartego wyrażania swoich przemyśleń i dzielenia się nimi z rówieśnikami, bez wewnętrznych oporów, ponieważ takie zajęcia pozbawione są wszelkiej krytyki i oceniania. Oparte są za to na wspólnej dyskusji, z zachowaniem ustalonych zasad kolejności wypowiedzi, szanowania prawa do posiadania własnego zdania na każdy temat. Filozofowanie uczy więc prawdziwej kultury dyskusji, której niestety często brak dorosłym. Dzieci słuchają się nawzajem z wielką uwagą, wypowiadając swoje poglądy na różne tematy, zarażają się pomysłami, uświadamiają sobie często, że można myśleć inaczej i nie ma w tym nic złego, wręcz odwrotnie. Poznają się lepiej, co je bardziej integruje jako grupę społeczną (...)."

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!