Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Filozofowanie z dziećmi

Anna Matusiak-Ziopaja   Lipiec-sierpień 2019

"(...) Filozofowanie wpływa w nieoceniony sposób na rozwijanie u dzieci umiejętności otwartego wyrażania swoich przemyśleń i dzielenia się nimi z rówieśnikami, bez wewnętrznych oporów, ponieważ takie zajęcia pozbawione są wszelkiej krytyki i oceniania. Oparte są za to na wspólnej dyskusji, z zachow... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Otwórz w kiosku
Uzyskaj dostęp do tego pliku oraz do ponad 1700 innych scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku.

Więcej z tego numeru

Lipiec-sierpień 2019

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

"(...) Filozofowanie wpływa w nieoceniony sposób na rozwijanie u dzieci umiejętności otwartego wyrażania swoich przemyśleń i dzielenia się nimi z rówieśnikami, bez wewnętrznych oporów, ponieważ takie zajęcia pozbawione są wszelkiej krytyki i oceniania. Oparte są za to na wspólnej dyskusji, z zachowaniem ustalonych zasad kolejności wypowiedzi, szanowania prawa do posiadania własnego zdania na każdy temat. Filozofowanie uczy więc prawdziwej kultury dyskusji, której niestety często brak dorosłym. Dzieci słuchają się nawzajem z wielką uwagą, wypowiadając swoje poglądy na różne tematy, zarażają się pomysłami, uświadamiają sobie często, że można myśleć inaczej i nie ma w tym nic złego, wręcz odwrotnie. Poznają się lepiej, co je bardziej integruje jako grupę społeczną (...)."

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
150 zł w prezencie za zakup wyprawki plastycznej! sprawdź