Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Euro 2012 • Polka Dziadek (Kącik muzyczny)

Maria Tomaszewska   Kwiecień 2012

Fragment artykułu: Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012 to turniej piłki nożnej mężczyzn. Rozpoczynają się 8 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie, a kończą 1 lipca na Stadionie Olimpijskim w Kijowie. Oficjalnymi maskotkami imprezy są Sławek i Slavko, bracia bliźniacy ubrani w stroje w barwa... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

cykl Kącik muzycznymuzyka

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Fragment artykułu:
Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012 to turniej piłki nożnej mężczyzn. Rozpoczynają się 8 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie, a kończą 1 lipca na Stadionie Olimpijskim w Kijowie. Oficjalnymi maskotkami imprezy są Sławek i Slavko, bracia bliźniacy ubrani w stroje w barwach narodowych swoich krajów – i do tych postaci nawiązuje zaproponowana przez Autorkę piosenka.
(…) „Polka Dziadek” (Grandfather polka), to utwór skomponowany najprawdopodobniej pod koniec XIX wieku. Melodia ta jest znana w całej Europie pod różnymi nazwami i w rozmaitych wersjach, między innymi jako Clarinet polka – jako że główną melodię często gra tu klarnet. Również akordeoniści lubią grać ten przebój. W 1971 roku utwór został sygnałem „Lata z Radiem” I Programu Polskiego Radia.


Na treść tego praktycznego artykułu składa się opis zajęć muzyczno-ruchowych połączonych z grą na instrumentach perkusyjnych oraz elementami tańca. Znajdziemy w nim:
- piosenkę „Euro 2012” autorstwa M. Tomaszewskiej (wraz z zapisem nutowym) oraz opisy zabaw (słuchowo-ruchowych, ruchowych) jej towarzyszących;
- tradycyjną melodię „Polka Dziadek” (wraz z zapisem nutowym) oraz opisem pomysłu jej wykonania przez dzieci przy użyciu instrumentów perkusyjnych.


Objętość artykułu:
2 strony.


Artykułowi towarzyszą fragmenty utworów w formacie mp3:

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się