Zobacz zawartość numeru 7-8/2019 z materiałami na różne okazje… zobacz
Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Euro 2012 • Polka Dziadek (Kącik muzyczny)

Maria Tomaszewska  
Kwiecień 2012

Fragment artykułu: Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012 to turniej piłki nożnej mężczyzn. Rozpoczynają się 8 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie, a kończą 1 lipca na Stadionie Olimpijskim w Kijowie. Oficjalnymi maskotkami imprezy są Sławek i Slavko, bracia bliźniacy ubrani w stroje w barwa... więcej
Pobierz plik

Ten plik można pobrać za pomocą SMS (3.69 PLN brutto) lub wpisując kod do pobierania.

Jak pobierać?
Informacje o pliku
Typ pliku: pdf
Wielkość pliku: 662.51 kb
Stron: 2
Id: 1822

Zobacz również

cykl Kącik muzyczny
muzyka

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów:
cykl Kącik muzyczny
muzyka


lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2012

Fragment artykułu:
Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012 to turniej piłki nożnej mężczyzn. Rozpoczynają się 8 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie, a kończą 1 lipca na Stadionie Olimpijskim w Kijowie. Oficjalnymi maskotkami imprezy są Sławek i Slavko, bracia bliźniacy ubrani w stroje w barwach narodowych swoich krajów – i do tych postaci nawiązuje zaproponowana przez Autorkę piosenka.
(…) „Polka Dziadek” (Grandfather polka), to utwór skomponowany najprawdopodobniej pod koniec XIX wieku. Melodia ta jest znana w całej Europie pod różnymi nazwami i w rozmaitych wersjach, między innymi jako Clarinet polka – jako że główną melodię często gra tu klarnet. Również akordeoniści lubią grać ten przebój. W 1971 roku utwór został sygnałem „Lata z Radiem” I Programu Polskiego Radia.


Na treść tego praktycznego artykułu składa się opis zajęć muzyczno-ruchowych połączonych z grą na instrumentach perkusyjnych oraz elementami tańca. Znajdziemy w nim:
- piosenkę „Euro 2012” autorstwa M. Tomaszewskiej (wraz z zapisem nutowym) oraz opisy zabaw (słuchowo-ruchowych, ruchowych) jej towarzyszących;
- tradycyjną melodię „Polka Dziadek” (wraz z zapisem nutowym) oraz opisem pomysłu jej wykonania przez dzieci przy użyciu instrumentów perkusyjnych.


Objętość artykułu:
2 strony.


Artykułowi towarzyszą fragmenty utworów w formacie mp3: