Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 447.93 kb
Id: 10016

Etyka w zawodzie nauczyciela

Anna Jankowska   Czerwiec 2021

"Etyka w zawodzie nauczyciela, tak jak w wielu innych zawodach związanych z opieką nad dziećmi lub po prostu współpracą z innymi ludźmi, to sprawa warta głębszego przemyślenia. Może się wydawać, że w wielu przypadkach oczywista. Tylko czy zawsze? I czy zawsze trzeba się trzymać etycznych wskazań? ... więcej
Pobierz Otwórz w kiosku
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Czerwiec 2021

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

"Etyka w zawodzie nauczyciela, tak jak w wielu innych zawodach związanych z opieką nad dziećmi lub po prostu współpracą z innymi ludźmi, to sprawa warta głębszego przemyślenia. Może się wydawać, że w wielu przypadkach oczywista. Tylko czy zawsze? I czy zawsze trzeba się trzymać etycznych wskazań? Bez wątpienia mówię „tak”, bo ten konkretny zawód wymaga bycia etycznym, bez żadnych furtek, usprawiedliwień czy wątpliwości. Etyka jest jedną z głównych wartości w zawodzie nauczyciela. Tylko co tak naprawdę wciągnąć na listę etycznych zachowań? Mogłabym wpisać kilka ogólnych wartości, uniwersalnych i zawsze ważnych. Jednak przygotowując się do napisania tego artykułu, zapytałam rodziców o to, jakie mają doświadczenia związane z nieetycznymi zachowaniami nauczycieli. Tak powstała osobna lista. (...)"
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz