Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Empatyczny chłopiec i asertywna dziewczynka. Jak powtarzane w domach i placówkach stereotypy odbierają dzieciom pewność siebie

Anna Jankowska   Lipiec-sierpień 2019

"Powielanie stereotypów jest krzywdzące. Każdy o tym wie, współcześnie sporo się o tym mówi przy wielu okazjach, również w placówkach edukacyjnych. Jednak świadomość negatywnego działania stereotypów nie zawsze idzie w parze z praktyką w ich unikaniu. Bardzo często dorośli stoją na stanowisku: "Ja c... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Otwórz w kiosku
Uzyskaj dostęp on-line do ponad 1700 scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku.

Więcej z tego numeru

Lipiec-sierpień 2019

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

"Powielanie stereotypów jest krzywdzące. Każdy o tym wie, współcześnie sporo się o tym mówi przy wielu okazjach, również w placówkach edukacyjnych. Jednak świadomość negatywnego działania stereotypów nie zawsze idzie w parze z praktyką w ich unikaniu. Bardzo często dorośli stoją na stanowisku: "Ja ciągle słyszałem, że chłopaki nie płaczą, i jakoś wyrosłem na ludzi". Oczywiście, żyjąc w świecie pełnym stereotypów, da się „wyrosnąć na ludzi”. Jednak pytanie brzmi: Na jakich ludzi wyrastają chłopcy, którym zabrania się płakać, i dziewczynki, którym nie daje się prawa do złości, bo „złość piękności szkodzi”? (...)".

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Wakacyjna wyprzedaż, czyli przygotuj się na dyżur wakacyjny i nowy rok (przed)szkolny! sprawdź