Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 590.25 kb
Stron: 3
Id: 1613

Emocjonalny bystrzak (rozwój empatii u dziecka przedszkolnego)

Agnieszka Pasternak    Luty 2012

Rozwój dziecka dokonuje się w dużym stopniu poprzez interakcje społeczne. Zachowania innych osób wobec dziecka i zachowanie dziecka wobec innych wpływają na rozwój osobowości, poznania, a także emocji i zachowania społecznego. Istotnym czynnikiem warunkującym prawidłowość rozwoj... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

rozwój dzieckarozwój społecznyemocje

Więcej z działu

Umiejętności społeczne

Więcej z tego numeru

Luty 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Rozwój dziecka dokonuje się w dużym stopniu poprzez interakcje społeczne. Zachowania innych osób wobec dziecka i zachowanie dziecka wobec innych wpływają na rozwój osobowości, poznania, a także emocji i zachowania społecznego. Istotnym czynnikiem warunkującym prawidłowość rozwoju społecznego jest empatia.
Empatia to inaczej współodczuwanie, czyli umiejętność przeżywania takich uczuć, jakich doświadcza druga osoba, zdolność wczuwania się w stan emocjonalny drugiej osoby. Empatia wyrasta ze świadomości własnych uczuć – im bardziej człowiek jest świadomy swoich emocji, tym łatwiej rozpoznaje uczucia innej osoby. Empatię można i warto u dziecka kształtować.


Z treści artykułu dowiemy się m.in. dlaczego empatia jest tak bardzo istotna i w jakim momencie rozwoju dziecka empatia ma swoje korzenie oraz jak wychować dziecko służące pomocą innym, czyli dziecko cechujące się rozwiniętą empatią.

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz