Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 1790.5 kb
Id: 8289

Emocjonalne abecadło. O znaczeniu funkcjonowania emocjonalnego i społecznego dziecka dla dobrego startu w szkole

Agnieszka Wentrych   Czerwiec 2019

"Kształtowanie kompetencji emocjonalno-społecznych u dzieci odbywa się poprzez świadome i mądre działania dorosłych – nauczycieli, wychowawców, rodziców. Dzieci przecież nie rodzą się zaopatrzone w pulę gotowych do użycia zasobów emocjonalno-społecznych. Nabywają je, rozwijają, kształtują, uczą się ... więcej
Pobierz Otwórz w kiosku
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

emocjekompetencje społecznekomunikacja interpersonalnadojrzałość emocjonalnaprzygotowanie do szkoływychowanie

Więcej z działu

Umiejętności społeczne

Więcej z tego numeru

Czerwiec 2019

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

"Kształtowanie kompetencji emocjonalno-społecznych u dzieci odbywa się poprzez świadome i mądre działania dorosłych – nauczycieli, wychowawców, rodziców. Dzieci przecież nie rodzą się zaopatrzone w pulę gotowych do użycia zasobów emocjonalno-społecznych. Nabywają je, rozwijają, kształtują, uczą się ich dzięki wsparciu dorosłych. Świat emocji i relacji powinien być dziecku przybliżany, powinien być poznawany razem z dzieckiem, tak samo jak świat symboli – liter i liczb oraz świat wiedzy o otoczeniu i jego zjawiskach."
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz