Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Ekologia. Smog w doświadczeniach


co zawiera cena?

On-line

typ szkolenia

2,5

godzin dydaktycznych
Wzmacnianie edukacji ekologicznej w przedszkolu oraz rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne należy do jednego z tzw. kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022. Dr hab. Jan Amos Jelinek – twórca strony DZIECIĘCA FIZYKA – swoim szkoleniem idealnie wpisuje się w „MENowskie” priorytety.

Cel szkolenia

Uczestnicy szkolenia zostaną zapoznani z podstawowymi informacjami na temat prowadzenia edukacji smogowej wśród dzieci. Podczas kursu zostaną omówione podstawowe informacje na temat smogu: czym jest, skąd się bierze, jak powstaje i zachowuje się w powietrzu, jak się go mierzy i jak się przed nim chronić. Będzie to krótka część teoretyczna, po której nastąpi dłuższa część, uzupełniona doświadczeniami i wyjaśnieniami metodycznymi, których celem jest wyjaśnienie dzieciom wszystkich zawiłości związanych ze smogiem. W tej części przedstawione zostaną praktyczne propozycje (przede wszystkim doświadczenia), które pozwolą wywołać (niewielki!) smog, obserwować jego zachowanie (by lepiej go poznać), a także ustalić jak zmienia się pod wpływem warunków pogodowych; jak można go badać w warunkach przedszkolnych i szkolnych i się przed nim chronić. Szkolenie ma charakter praktyczny, a jego zasadniczy element stanowi edukacja smogowa. 


Przebieg szkolenia

1. Czym jest smog, jak powstał, jakie są jego rodzaje i co to znaczy, że jest efektem cywilizacyjnym?
2. Doświadczenia obrazujące powstawanie i zachowanie się smogu. 
3. Pokaz i wyjaśnienie działania urządzenia mierzącego natężenie pyłu zawieszonego. 
4. Co oznaczają normy powietrza i jakie mają znaczenie dla edukacji przedszkolnej i szkolnej? Wpływ smogu na zdrowie dzieci. 
5. Doświadczenia obrazujące dzieciom, że problem smogu dotyczy także ich najbliższego otoczenia. Budowanie własnego urządzenia pomiarowego pokazującego natężenie smogu. Doświadczenie obrazujące badanie obiegu powietrza w pomieszczeniu. 
6. Strategie krótkotrwałe i długotrwałe walki ze smogiem w warunkach przedszkolnych i szkolnych.
7. Jak doświadczenia w poznawaniu i badaniu smogu mogą wpływać na rozwój poznawczy dzieci?
8. Czym jest smogowa edukacja, do kogo jest skierowana, jakie znaczenie ma smogowa edukacja wśród dzieci?


Film szkoleniowy

Wpisz kod dostępu i oglądaj szkolenie

  Oglądaj całe szkolenie


Dodatkowe informacje

  1. Wykup dostęp do szkolenia dr. hab. Jana Amosa Jelinka.
  2. Kod dostępu należy wpisać w oknie „Wpisz kod dostępu”, a następnie kliknąć „Dodaj kod i oglądaj szkolenie”. Nagranie można odtwarzać bez limitu.
  3. Pobierz materiały szkoleniowe, które zostaną udostępnione wraz z kodem dostępu.
  4. Wypełnij test on-line, niezbędny do otrzymania zaświadczenia uczestnictwa, uzyskując wymaganą liczbę punktów.
  5. Otrzymaj zaświadczenie uczestnictwa w akredytowanym szkoleniu na swój adres mailowy.

Aby wykupić dostęp do szkolenia wypełnij formularz zamówieniowy.

Przy płatności metodą PayU otrzymujesz kod dostępu do filmu szkoleniowego automatycznie w chwili opłacenia szkolenia.

Przy płatności przelewem kod dostępu do szkolenia zostanie przesłany w osobnej wiadomości w chwili zaksięgowania wpłaty.

Po zaksięgowaniu wpłaty, na adres mailowy podany w zamówieniu zostanie przesłany dokument potwierdzający dokonanie wpłaty.

Warunkiem otrzymania zaświadczenia w wersji elektronicznej jest wypełnienie testu wiedzy online oraz uzyskanie wymaganej liczby punktów. Uczestnik może podejść do testu kilka razy.
W chwili uzyskania pozytywnego wyniku testu można od razu pobrać zaświadczenie, które będzie także dostępne w panelu klienta Bliżej Przedszkola. 

Po otrzymaniu kodu dostępu do szkolenia, nie ma możliwości odstąpienia od umowy.

 

Polacamy również publikację dr Jana Amosa Jelinka:

 


Warunki uczestnictwa

Niepubliczna Placówka Doskonalenia Nauczycieli Akademia Edukacji jest placówką posiadającą AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty - dostęp do szkolenia mogą wykupić nauczyciele/dyrektorzy placówek edukacyjnych posiadający wykształcenie pedagogiczne.

Warunkiem uzyskania dostępu do szkolenia jest wcześniejsze dokonanie wpłaty. Wpłata musi zostać zaksięgowana na naszym koncie.

Uczestnik zobowiązany jest do uregulowania opłaty w całości w terminie nie późniejszym niż 14 dni od dnia złożenia zamówienia.
W przypadku braku płatności w ciągu 14 dni - zamówienie zostaje automatycznie anulowane.

Adresaci szkolenia

Dane kontaktowe

CEBP 24.12 Sp. z o.o.
ul. Kwiatowa 3
30-437 Kraków

Nr konta: 32 1020 2892 0000 5002 0532 8671
Monika Mendala, Aneta Berezowska
koordynator szkoleń:
Tel. 12 631 04 10 wew. 103
Tel. Kom. 570 336 091 lub 530 210 853
E-mail: szkolenia@blizejprzedszkola.pl

Zobacz również szkolenia

edukacja przyrodniczaekologiaumiejętności wychowawczewarsztat pracy nauczycielawspomaganie rozwoju dyrektorzy edukacji wczesnoszkolnej posiadający wykształcenie pedagogicznedyrektorzy przedszkoli posiadający wykształcenie pedagogicznenauczyciele edukacji wczesnoszkolnejnauczyciele wychowania przedszkolnego

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!