Ekologia. Smog w doświadczeniach

On-line

typ szkolenia

godzin dydaktycznych
Wzmacnianie edukacji ekologicznej w przedszkolu oraz rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne należy do jednego z tzw. kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022. Dr hab. Jan Amos Jelinek – twórca strony DZIECIĘCA FIZYKA – swoim szkoleniem idealnie wpisuje się w „MENowskie” priorytety.

Cel szkolenia

Uczestnicy szkolenia zostaną zapoznani z podstawowymi informacjami na temat prowadzenia edukacji smogowej wśród dzieci. Podczas kursu zostaną omówione podstawowe informacje na temat smogu: czym jest, skąd się bierze, jak powstaje i zachowuje się w powietrzu, jak się go mierzy i jak się przed nim chronić. Będzie to krótka część teoretyczna, po której nastąpi dłuższa część, uzupełniona doświadczeniami i wyjaśnieniami metodycznymi, których celem jest wyjaśnienie dzieciom wszystkich zawiłości związanych ze smogiem. W tej części przedstawione zostaną praktyczne propozycje (przede wszystkim doświadczenia), które pozwolą wywołać (niewielki!) smog, obserwować jego zachowanie (by lepiej go poznać), a także ustalić jak zmienia się pod wpływem warunków pogodowych; jak można go badać w warunkach przedszkolnych i szkolnych i się przed nim chronić. Szkolenie ma charakter praktyczny, a jego zasadniczy element stanowi edukacja smogowa.

Przebieg szkolenia

1. Czym jest smog, jak powstał, jakie są jego rodzaje i co to znaczy, że jest efektem cywilizacyjnym?
2. Doświadczenia obrazujące powstawanie i zachowanie się smogu.
3. Pokaz i wyjaśnienie działania urządzenia mierzącego natężenie pyłu zawieszonego.
4. Co oznaczają normy powietrza i jakie mają znaczenie dla edukacji przedszkolnej i szkolnej? Wpływ smogu na zdrowie dzieci.
5. Doświadczenia obrazujące dzieciom, że problem smogu dotyczy także ich najbliższego otoczenia. Budowanie własnego urządzenia pomiarowego pokazującego natężenie smogu. Doświadczenie obrazujące badanie obiegu powietrza w pomieszczeniu.
6. Strategie krótkotrwałe i długotrwałe walki ze smogiem w warunkach przedszkolnych i szkolnych.
7. Jak doświadczenia w poznawaniu i badaniu smogu mogą wpływać na rozwój poznawczy dzieci?
8. Czym jest smogowa edukacja, do kogo jest skierowana, jakie znaczenie ma smogowa edukacja wśród dzieci?

Film szkoleniowy

Wpisz kod dostępu i oglądaj szkolenie

Oglądaj całe szkolenie

1. Wykup dostęp do szkolenia dr. hab. Jana Amosa Jelinka.
  2. Kod dostępu należy wpisać w oknie „Wpisz kod dostępu”, a następnie kliknąć „Dodaj kod i oglądaj szkolenie”. Nagranie można odtwarzać bez limitu.
  3. Pobierz materiały szkoleniowe, które zostaną udostępnione wraz z kodem dostępu.
  4. Wypełnij test on-line, niezbędny do otrzymania zaświadczenia uczestnictwa, uzyskując wymaganą liczbę punktów.
  5. Otrzymaj zaświadczenie uczestnictwa w akredytowanym szkoleniu na swój adres mailowy.

Aby wykupić dostęp do szkolenia wypełnij formularz zamówieniowy.

Przy płatności metodą PayU otrzymujesz kod dostępu do filmu szkoleniowego automatycznie w chwili opłacenia szkolenia.

Przy płatności przelewem kod dostępu do szkolenia zostanie przesłany w osobnej wiadomości w chwili zaksięgowania wpłaty.

Po zaksięgowaniu wpłaty, na adres mailowy podany w zamówieniu zostanie przesłany dokument potwierdzający dokonanie wpłaty.

Warunkiem otrzymania zaświadczenia w wersji elektronicznej jest wypełnienie testu wiedzy online oraz uzyskanie wymaganej liczby punktów. Uczestnik może podejść do testu kilka razy.
W chwili uzyskania pozytywnego wyniku testu można od razu pobrać zaświadczenie, które będzie także dostępne w panelu klienta Bliżej Przedszkola.

Po otrzymaniu kodu dostępu do szkolenia, nie ma możliwości odstąpienia od umowy.

Polacamy również publikację dr Jana Amosa Jelinka:

Warunki uczestnictwa

Niepubliczna Placówka Doskonalenia Nauczycieli Akademia Edukacji jest placówką posiadającą AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty - dostęp do szkolenia mogą wykupić nauczyciele/dyrektorzy placówek edukacyjnych posiadający wykształcenie pedagogiczne.

Warunkiem uzyskania dostępu do szkolenia jest wcześniejsze dokonanie wpłaty. Wpłata musi zostać zaksięgowana na naszym koncie.

Uczestnik zobowiązany jest do uregulowania opłaty w całości w terminie nie późniejszym niż 14 dni od dnia złożenia zamówienia.
W przypadku braku płatności w ciągu 14 dni - zamówienie zostaje automatycznie anulowane.

CEBP 24.12 Sp. z o.o.
ul. Kwiatowa 3