Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 423.57 kb
Stron: 5
Id: 834

Edukacja zdrowotno-ruchowa

Anna Jaworska   Marzec 2011

Edukacja zdrowotno-ruchowa dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym ma na celu zapewnienie im harmonijnego rozwoju psychofizycznego, dostarczenie niezbędnych wiadomości i umiejętności służących zdrowiu i sprawności fizycznej, naukę współdziałania w zespole oraz przygotowanie do samodzie... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

zajęcia ruchowezdrowienowa podstawa programowawspółpraca z rodzicamibezpieczeństwo

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Zdrowie i sprawność fizyczna

Więcej z tego numeru

Marzec 2011

Edukacja zdrowotno-ruchowa dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym ma na celu zapewnienie im harmonijnego rozwoju psychofizycznego, dostarczenie niezbędnych wiadomości i umiejętności służących zdrowiu i sprawności fizycznej, naukę współdziałania w zespole oraz przygotowanie do samodzielnego planowania własnej aktywności fizycznej. Ale nie tylko.


W artykule przeczytamy o tym, w jaki sposób realizować program zajęć wychowania fizycznego w przedszkolu zgodnie z nową podstawą programową. Zawarte zostały w nim także informacje na temat znaczenia aktywności ruchowej dziecka dla jego rozwoju, na temat prowadzenia diagnozy sprawności i aktywności fizycznej, na temat warunków organizowania zajęć sportowych (także w kontekście przestrzegania zasad bezpieczeństwa) oraz na temat zasad współpracy z rodzicami w omawianym zakresie.