Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Edukacja zdrowotno-ruchowa

Anna Jaworska   Marzec 2011

Edukacja zdrowotno-ruchowa dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym ma na celu zapewnienie im harmonijnego rozwoju psychofizycznego, dostarczenie niezbędnych wiadomości i umiejętności służących zdrowiu i sprawności fizycznej, naukę współdziałania w zespole oraz przygotowanie do samodzie... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Marzec 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Edukacja zdrowotno-ruchowa dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym ma na celu zapewnienie im harmonijnego rozwoju psychofizycznego, dostarczenie niezbędnych wiadomości i umiejętności służących zdrowiu i sprawności fizycznej, naukę współdziałania w zespole oraz przygotowanie do samodzielnego planowania własnej aktywności fizycznej. Ale nie tylko.


W artykule przeczytamy o tym, w jaki sposób realizować program zajęć wychowania fizycznego w przedszkolu zgodnie z nową podstawą programową. Zawarte zostały w nim także informacje na temat znaczenia aktywności ruchowej dziecka dla jego rozwoju, na temat prowadzenia diagnozy sprawności i aktywności fizycznej, na temat warunków organizowania zajęć sportowych (także w kontekście przestrzegania zasad bezpieczeństwa) oraz na temat zasad współpracy z rodzicami w omawianym zakresie.

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!