Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Dziwne rzeczy, dziwne sprawy – dzięki nim świat jest ciekawy! [PNP - dzieci starsze]

Zespół redakcyjny PNP   Grudzień 2016

Cele ogólne: rozwijanie zainteresowań dzieci otaczającym światem, szczególnie zjawiskami nietypowymi; rozbudzanie ciekawości poznawczej dzieci; rozwijanie wyobraźni i umiejętności twórczego myślenia; kształtowanie umiejętności swobodnego wyrażania myśli, opowiadania, formułowania wniosków; wdrażani... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (7.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 8
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Grudzień 2016

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Propozycje aktywności pomocne w trakcie planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej dla dzieci starszych na styczeń.

Materiał stanowi część Przewodnika Nauczyciela Przedszkola. Pobierając go zapoznaj się także z artykułem „Czym jest Przewodnik Nauczyciela Przedszkola i dlaczego powstał?”, w którym znajdziesz wiele istotnych wskazówek dotyczących korzystania z niego.

Cele ogólne: rozwijanie zainteresowań dzieci otaczającym światem, szczególnie zjawiskami nietypowymi; rozbudzanie ciekawości poznawczej dzieci; rozwijanie wyobraźni i umiejętności twórczego myślenia; kształtowanie umiejętności swobodnego wyrażania myśli, opowiadania, formułowania wniosków; wdrażanie dzieci do współpracy i przestrzegania grupowych umów i zasad; doskonalenie umiejętności uważnego słuchania utworów literackich; analiza utworów literackich pod kątem postaw bohaterów; analiza i synteza sylabowa i głoskowa wyrazów; doskonalenie umiejętności matematycznych (używanie nazw liczebników porządkowych); stwarzanie dzieciom okazji do twórczej ekspresji muzycznej, ruchowej i plastycznej.

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się