Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 948.53 kb
Id: 7928

Dziecko odważne czy ostrożne?

Agnieszka Wentrych   Luty 2019

"Jednym z przejawów odwagi u dziecka w wieku przedszkolnym jest odwaga społeczna. Zastanówmy się, czym ona jest i jakie oddziaływania sprzyjają rozwijaniu jej u dziecka. Odwaga społeczna może być rozumiana jako towarzyskość, swoboda w nawiązywaniu kontaktów społecznych, umiejętność nawiązywania dial... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

pedagogizacjapedagogizacja rodzicówrozwój społecznysamodzielnośćwspółpraca z rodzicamiodwaga społecznainteligencja społeczna

Więcej z działu

Współpraca z rodzicami i pedagogizacja

Więcej z tego numeru

Luty 2019

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

"Jednym z przejawów odwagi u dziecka w wieku przedszkolnym jest odwaga społeczna. Zastanówmy się, czym ona jest i jakie oddziaływania sprzyjają rozwijaniu jej u dziecka. Odwaga społeczna może być rozumiana jako towarzyskość, swoboda w nawiązywaniu kontaktów społecznych, umiejętność nawiązywania dialogu i wymiany komunikacyjnej, swoboda w eksplorowaniu nowych miejsc, otwartość na zdobywanie nowych doświadczeń. Kształtowanie odwagi społecznej łączy się z rozwijaniem poczucia sprawczości, poczucia kontroli wewnętrznej i pewności siebie. Poczucie sprawczości to przekonanie, że mam wpływ na moje decyzje i działania, a przez to także poniekąd na otaczającą mnie rzeczywistość, że to ja kieruję swoim zachowaniem i uda mi się osiągnąć powodzenie w moich zamierzeniach. (...)"
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz