Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Dziecko myśli inaczej

Agnieszka Pasternak , Monika Urbańska   Magazyn specjalny 2011

Po co jest krowa? Krowa jest po to, aby dawać dzieciom mleko do picia na śniadanie! Dziecięce pojmowanie świata wprawia w zdumienie nawet tych bardzo mądrych dorosłych... Poznanie wiąże się z wiedzą, a rozwój poznawczy – ze zdobywaniem wiedzy w okresie dzieciństwa. Dotyczy on takich pr... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Po co jest krowa? Krowa jest po to, aby dawać dzieciom mleko do picia na śniadanie! Dziecięce pojmowanie świata wprawia w zdumienie nawet tych bardzo mądrych dorosłych...
Poznanie wiąże się z wiedzą, a rozwój poznawczy – ze zdobywaniem wiedzy w okresie dzieciństwa. Dotyczy on takich procesów jak: rozumienie, rozumowanie, myślenie, rozwiązywanie problemów, uczenie się, tworzenie pojęć, klasyfikowanie i zapamiętywanie – mówiąc w dużym skrócie. W niniejszym artykule przybliżymy teorię Jeana Piageta, Szwajcara, który przez większą część XX w. był dominującym autorytetem w dziedzinie psychologii dziecięcej.


Na łamach artykułu przedstawiona została charakterystyka rozwoju dziecka w poszczególnych, wyodrębnionych przez Piageta, stadiach: inteligencji sensoryczno-motorycznej, inteligencji przedoperacyjnej, operacji konkretnych oraz operacji formalnych.


 

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się