Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 711.73 kb
Id: 1349

Dziecko myśli inaczej

Monika Urbańska   Magazyn specjalny 2011

Po co jest krowa? Krowa jest po to, aby dawać dzieciom mleko do picia na śniadanie! Dziecięce pojmowanie świata wprawia w zdumienie nawet tych bardzo mądrych dorosłych... Poznanie wiąże się z wiedzą, a rozwój poznawczy – ze zdobywaniem wiedzy w okresie dzieciństwa. Dotyczy on takich pr... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

rozwój dzieckaTeoria Piageta

Więcej z działu

Systemy pedagogiczne, koncepcje edukacyjne, nowatorskie metody...

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Po co jest krowa? Krowa jest po to, aby dawać dzieciom mleko do picia na śniadanie! Dziecięce pojmowanie świata wprawia w zdumienie nawet tych bardzo mądrych dorosłych...
Poznanie wiąże się z wiedzą, a rozwój poznawczy – ze zdobywaniem wiedzy w okresie dzieciństwa. Dotyczy on takich procesów jak: rozumienie, rozumowanie, myślenie, rozwiązywanie problemów, uczenie się, tworzenie pojęć, klasyfikowanie i zapamiętywanie – mówiąc w dużym skrócie. W niniejszym artykule przybliżymy teorię Jeana Piageta, Szwajcara, który przez większą część XX w. był dominującym autorytetem w dziedzinie psychologii dziecięcej.


Na łamach artykułu przedstawiona została charakterystyka rozwoju dziecka w poszczególnych, wyodrębnionych przez Piageta, stadiach: inteligencji sensoryczno-motorycznej, inteligencji przedoperacyjnej, operacji konkretnych oraz operacji formalnych.


 
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz