Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 4237.41 kb
Id: 6389

Dziecko kreatywne czy niegrzeczne?

Emilia Żurek   Maj 2017

"(...) Gdyby dorośli dopuścili do świadomości myśl, że dzieci przychodzą jako nasi nauczyciele, spojrzeliby na ich niektóre zachowania jak na lekcje dla siebie. Dziecko jest LUSTREM zachowań dorosłych, ma takie wzorce, jakie mu przekazano. Warto na chwilę zatrzymać się i zadać sobie pytania: Czy poz... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

kreatywnośćpedagogizacjapedagogizacja rodzicówrozwój dziecka

Więcej z działu

Współpraca z rodzicami i pedagogizacja

Więcej z tego numeru

Maj 2017

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

"(...) Gdyby dorośli dopuścili do świadomości myśl, że dzieci przychodzą jako nasi nauczyciele, spojrzeliby na ich niektóre zachowania jak na lekcje dla siebie. Dziecko jest LUSTREM zachowań dorosłych, ma takie wzorce, jakie mu przekazano. Warto na chwilę zatrzymać się i zadać sobie pytania: Czy pozwalamy dziecku na nowatorskie zachowania (czuwając nad bezpieczeństwem)? Czy zachęcamy je do odkrywania otoczenia po swojemu? Czy dajemy mu przykład w rozwiązywaniu trudnych zadań czy problemów w sposób awangardowy? Jak rozwijana jest kreatywność na zajęciach w przedszkolu? Czy dzieci otrzymują zadania wymagające bystrości umysłu, błyskotliwości? Jakie obszary mogą eksplorować, aby wykazać się pomysłowością, innowacyjnością? (...)"
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz