Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 2930.79 kb
Id: 8359

Dziecięce kolekcjonowanie jako inspiracja do twórczych działań w edukacji przedszkolnej

Barbara Zięba   Lipiec-sierpień 2019

(...) W mojej grupie jest wiele dzieci, które coś kolekcjonują. Są to przepiękne muszle z różnych stron świata, aniołki, wazoniki, dzwonki, samochodziki i wiele innych kolekcji związanych z ich zainteresowaniami. W ciągu roku organizujemy specjalne lekcje, na które wychowankowie przynoszą do przedsz... więcej
Pobierz Otwórz w kiosku
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

kreatywnośćplastykarozwój dzieckarozwój manualny

Więcej z działu

Różne formy plastyczne

Więcej z tego numeru

Lipiec-sierpień 2019

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

(...) W mojej grupie jest wiele dzieci, które coś kolekcjonują. Są to przepiękne muszle z różnych stron świata, aniołki, wazoniki, dzwonki, samochodziki i wiele innych kolekcji związanych z ich zainteresowaniami. W ciągu roku organizujemy specjalne lekcje, na które wychowankowie przynoszą do przedszkola swoje skarby i o nich opowiadają. Mamy też wspólną pasję i olbrzymią kolekcję figurek ślimaków, zbieranych od wielu lat, która stanowi podstawę wielu różnych aktywności, w tym edukacyjnych. Ktoś mógłby spytać: Dlaczego właśnie kolekcja ślimaków? Otóż logo Polskiego Stowarzyszenia Montessori to właśnie ślimak, stąd pomysł na wykorzystanie go w naszych codziennych działaniach. W myśl przesłania pedagogicznego Marii Montessori "Pomóż mi samemu to zrobić", pomysły do zajęć z wykorzystaniem kolekcji (...) podsuwały same dzieci. Ja tylko obserwowałam je podczas spontanicznych, kreatywnych zabaw i różnorodnych działań (...)."
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz