Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Dziecięce kolekcjonowanie jako inspiracja do twórczych działań w edukacji przedszkolnej

Barbara Zięba   Lipiec-sierpień 2019

(...) W mojej grupie jest wiele dzieci, które coś kolekcjonują. Są to przepiękne muszle z różnych stron świata, aniołki, wazoniki, dzwonki, samochodziki i wiele innych kolekcji związanych z ich zainteresowaniami. W ciągu roku organizujemy specjalne lekcje, na które wychowankowie przynoszą do przedsz... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Otwórz w kiosku
Uzyskaj dostęp on-line do ponad 1700 scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku.

Więcej z działu

Różne formy plastyczne

Więcej z tego numeru

Lipiec-sierpień 2019

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

(...) W mojej grupie jest wiele dzieci, które coś kolekcjonują. Są to przepiękne muszle z różnych stron świata, aniołki, wazoniki, dzwonki, samochodziki i wiele innych kolekcji związanych z ich zainteresowaniami. W ciągu roku organizujemy specjalne lekcje, na które wychowankowie przynoszą do przedszkola swoje skarby i o nich opowiadają. Mamy też wspólną pasję i olbrzymią kolekcję figurek ślimaków, zbieranych od wielu lat, która stanowi podstawę wielu różnych aktywności, w tym edukacyjnych. Ktoś mógłby spytać: Dlaczego właśnie kolekcja ślimaków? Otóż logo Polskiego Stowarzyszenia Montessori to właśnie ślimak, stąd pomysł na wykorzystanie go w naszych codziennych działaniach. W myśl przesłania pedagogicznego Marii Montessori "Pomóż mi samemu to zrobić", pomysły do zajęć z wykorzystaniem kolekcji (...) podsuwały same dzieci. Ja tylko obserwowałam je podczas spontanicznych, kreatywnych zabaw i różnorodnych działań (...)."

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!