Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 1007.06 kb
Id: 8428

Dzieci ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się w przedszkolu

Daria Sędłak   Wrzesień 2019

"Czym są specyficzne trudności w uczeniu się? Specjaliści określają je mianem zagrożenia ryzykiem dysleksji. Szczególnie narażone na nie są dzieci urodzone przedwcześnie, z nieprawidłowego przebiegu ciąży, trudnego porodu lub gdy w rodzinie występuje problem dysleksji. Czym jest ryzyko dysleksji? Je... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

dysleksjaedukacja czytelniczarozwój językowyspecjalne potrzeby edukacyjne

Więcej z działu

Specjalne potrzeby edukacyjne

Więcej z tego numeru

Wrzesień 2019

"Czym są specyficzne trudności w uczeniu się? Specjaliści określają je mianem zagrożenia ryzykiem dysleksji. Szczególnie narażone na nie są dzieci urodzone przedwcześnie, z nieprawidłowego przebiegu ciąży, trudnego porodu lub gdy w rodzinie występuje problem dysleksji. Czym jest ryzyko dysleksji? Jest to zagrożenie wystąpienia trudności w czytaniu i pisaniu u dzieci w wieku przedszkolnym oraz młodszym wieku szkolnym (najpóźniej w III klasie). Dziecko napotyka trudności mimo inteligencji w normie. Zauważonych trudności nie wolno bagatelizować, ponieważ będą rzutować na dalszy rozwój. Wczesne wykrycie i praca pozwolą zniwelować późniejsze trudności w szkole (...)".
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz