Dzieci ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się w przedszkolu

Daria Sędłak   Wrzesień 2019

Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Otwórz w kiosku
Uzyskaj dostęp do tego pliku oraz do ponad 2000 innych scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku.

Więcej z tego numeru

Wrzesień 2019

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

"Czym są specyficzne trudności w uczeniu się? Specjaliści określają je mianem zagrożenia ryzykiem dysleksji. Szczególnie narażone na nie są dzieci urodzone przedwcześnie, z nieprawidłowego przebiegu ciąży, trudnego porodu lub gdy w rodzinie występuje problem dysleksji. Czym jest ryzyko dysleksji? Jest to zagrożenie wystąpienia trudności w czytaniu i pisaniu u dzieci w wieku przedszkolnym oraz młodszym wieku szkolnym (najpóźniej w III klasie). Dziecko napotyka trudności mimo inteligencji w normie. Zauważonych trudności nie wolno bagatelizować, ponieważ będą rzutować na dalszy rozwój. Wczesne wykrycie i praca pozwolą zniwelować późniejsze trudności w szkole (...)".