Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Dwanaście modułów – jedna praktyka (Moduł „Ruch ekspresyjny”)

Ida Winiarek   Kwiecień 2012

Fragment artykułu: Komunikacja niewerbalna rozpoczyna się już w chwili narodzin dziecka. Niemowlaki, zanim jeszcze zaczną mówić, zaczynają używać systemu sygnałów pozawerbalnych (mimika, ułożenie ciała, gesty, spojrzenie oraz przestrzeń osobista), które później będą ważn... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Fragment artykułu:
Komunikacja niewerbalna rozpoczyna się już w chwili narodzin dziecka. Niemowlaki, zanim jeszcze zaczną mówić, zaczynają używać systemu sygnałów pozawerbalnych (mimika, ułożenie ciała, gesty, spojrzenie oraz przestrzeń osobista), które później będą ważne dla skutecznego komunikowania się w codziennym życiu. Język ciała i mimika twarzy odgrywają również dużą rolę w wyrażaniu emocji. Jest to jeden ze sposobów przekazywania innym ludziom ważnych informacji o sobie. Pewnych podstawowych emocji nie da się ukryć, nawet przy dużych staraniach. Są też emocje lub uczucia, których z kolei nie można wyrazić językiem ciała. Można oczywiście nauczyć się kontrolować sposób komunikacji niewerbalnej – drogą do tego jest świadomość, wiedza i zrozumienie samego siebie. Nauczenie się, jak „odczytywać” uczucia, nastroje i postawy innych osób oraz jak za pomocą własnego ciała w ekspresyjny sposób wyrażać siebie, jest podstawą rozwoju inteligencji emocjonalnej.
Prezentowany moduł daje małym dzieciom możliwość rozwijania inteligencji emocjonalnej oraz umiejętności komunikacji niewerbalnej za pomocą ruchu, wykonywania gestów i przybierania odpowiedniej postawy. Poprzez pracę z ciałem wspomagana jest też kreatywność dziecka – uczy się ono prezentować różne stany emocjonalne ludzi i zwierząt oraz odgrywać zaproponowane scenariusze na podstawie własnych wyobrażeń.


Opracowaniu teoretycznemu towarzyszy:
- gotowe narzędzie – scenariusze zajęć „Rozmowa z ptaszkiem”, „Jazda samochodem” oraz „Przerażone zwierzęta leśne i niebezpieczne wilki”.


Objętość artykułu: 4 strony.

 

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!