Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 677.27 kb
Stron: 3
Id: 1584

Drzwi ukryte w książkach

Małgorzata Swędrowska   Styczeń 2012

Zapraszam wszystkich nauczycieli małych dzieci do osadzenia nauczania i wychowania w wartościach poprzez pracę z dobrym tekstem literackim. Moje pomysły na zajęcia literackie w szkole i w przedszkolu wzięły się z doświadczeń, jakich dostarczają spotkania z grupami dzieci w Księgarni z Bajki w Poznan... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

edukacja czytelniczawartościwychowanie

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Gotowość do nauki czytania i pisania

Więcej z tego numeru

Styczeń 2012

Zapraszam wszystkich nauczycieli małych dzieci do osadzenia nauczania i wychowania w wartościach poprzez pracę z dobrym tekstem literackim. Moje pomysły na zajęcia literackie w szkole i w przedszkolu wzięły się z doświadczeń, jakich dostarczają spotkania z grupami dzieci w Księgarni z Bajki w Poznaniu oraz z analizy 12 wartości zebranych przez Fundację ABCXXI „Cała Polska czyta dzieciom” i zaprezentowanych w książce „Z dzieckiem w świat wartości”.
Poniżej przedstawiam lekturę (Geffenblad L., Kamyki Astona) dostosowaną do możliwości percepcyjnych dzieci przedszkolnych oraz przykłady zabaw ruchowych, dramowych, dźwiękonaśladowczych, rymowanek, piosenek, wyliczanek, etc., które potęgują doznania dziecięce podczas aktywnego słuchania.