Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 10031.07 kb
Id: 7327

DRYL, RYTM I RYM, czyli kilka słów o skutecznym nauczaniu języka angielskiego przez działanie

Katarzyna Dołhun   Czerwiec 2018

"Podczas zajęć języka angielskiego w przedszkolu konsekwentnie mówmy do dziecka po angielsku. Nie bójmy się tego i nie uprzedzajmy się, kiedy maluch sprawia wrażenie, jakby nie wszystko rozumiał. Dzieci wiele rzeczy wyłapują z kontekstu – zwłaszcza jeśli to, co mówimy, zilustrujemy obrazem i gestem.... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

angielskijęzyk angielskijęzyki obcenauczyciel

Więcej z działu

Język obcy w przedszkolu

Więcej z tego numeru

Czerwiec 2018

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

"Podczas zajęć języka angielskiego w przedszkolu konsekwentnie mówmy do dziecka po angielsku. Nie bójmy się tego i nie uprzedzajmy się, kiedy maluch sprawia wrażenie, jakby nie wszystko rozumiał. Dzieci wiele rzeczy wyłapują z kontekstu – zwłaszcza jeśli to, co mówimy, zilustrujemy obrazem i gestem. Zanurzmy malucha w języku docelowym. Niech dziecko obcuje z językiem angielskim na co dzień poprzez swobodne rozmowy na rozmaite tematy. Zachęcajmy dzieci do aktywności grupowej, gier i zabaw wymagających komunikacji w języku angielskim, a efekty przyjdą po pewnym czasie same. Musimy jednak być świadomi, że od osłuchania się z językiem do produkowania przez dziecko języka minie trochę czasu. Moment, w którym dziecko zacznie posługiwać się językiem obcym, jest dla każdego inny i tylko ono wie, kiedy będzie gotowe na aktywne komunikowanie się w danym języku. (...)"
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz