Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Drogie przedszkolaki, teraz się dowiecie, jak Boże Narodzenie świętuje się na świecie! [PNP - dzieci starsze]

Zespół redakcyjny PNP   Listopad 2016

Cele ogólne: zapoznanie dzieci z tradycjami bożonarodzeniowymi kultywowanymi w różnych krajach; rozwijanie wrażliwości społecznej przedszkolaków, otwartości na innych ludzi i ich odmienność; uświadamianie dzieciom konieczności szanowania tradycji świątecznych obowiązujących w różnych krajach; uwraż... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (7.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 8
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Listopad 2016

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Propozycje aktywności pomocne w trakcie planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej dla dzieci starszych na grudzień.

Materiał stanowi część Przewodnika Nauczyciela Przedszkola. Pobierając go zapoznaj się także z artykułem „Czym jest Przewodnik Nauczyciela Przedszkola i dlaczego powstał?”, w którym znajdziesz wiele istotnych wskazówek dotyczących korzystania z niego.

Cele ogólne: zapoznanie dzieci z tradycjami bożonarodzeniowymi kultywowanymi w różnych krajach; rozwijanie wrażliwości społecznej przedszkolaków, otwartości na innych ludzi i ich odmienność; uświadamianie dzieciom konieczności szanowania tradycji świątecznych obowiązujących w różnych krajach; uwrażliwianie przedszkolaków na potrzeby innych; zachęcanie dzieci do podejmowania wspólnych działań w zabawie z rówieśnikami; kształtowanie umiejętności dzielenia po równo; zachęcanie przedszkolaków do śpiewania kolęd i wspólnych zabaw przy utworach świątecznych z innych krajów; doskonalenie pamięci słuchowej oraz poczucia rytmu dzieci; stwarzanie przedszkolakom okazji do swobodnej ekspresji ruchowej przy muzyce.

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się