Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 3190.78 kb
Id: 6096

Drogie przedszkolaki, teraz się dowiecie, jak Boże Narodzenie świętuje się na świecie! [PNP - dzieci starsze]

Zespół redakcyjny PNP   Listopad 2016

Cele ogólne: zapoznanie dzieci z tradycjami bożonarodzeniowymi kultywowanymi w różnych krajach; rozwijanie wrażliwości społecznej przedszkolaków, otwartości na innych ludzi i ich odmienność; uświadamianie dzieciom konieczności szanowania tradycji świątecznych obowiązujących w różnych krajach; uwraż... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 8
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (7.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

Boże Narodzenieedukacja międzykulturowaedukacja regionalnaempatiapięciolatekscenariusz zajęćświętasześciolatektolerancjazimowe dnizimowe dni 2017matematyka

Więcej z działu

Przewodnik Nauczyciela Przedszkola

Więcej z tego numeru

Listopad 2016

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Propozycje aktywności pomocne w trakcie planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej dla dzieci starszych na grudzień.

Materiał stanowi część Przewodnika Nauczyciela Przedszkola. Pobierając go zapoznaj się także z artykułem „Czym jest Przewodnik Nauczyciela Przedszkola i dlaczego powstał?”, w którym znajdziesz wiele istotnych wskazówek dotyczących korzystania z niego.

Cele ogólne: zapoznanie dzieci z tradycjami bożonarodzeniowymi kultywowanymi w różnych krajach; rozwijanie wrażliwości społecznej przedszkolaków, otwartości na innych ludzi i ich odmienność; uświadamianie dzieciom konieczności szanowania tradycji świątecznych obowiązujących w różnych krajach; uwrażliwianie przedszkolaków na potrzeby innych; zachęcanie dzieci do podejmowania wspólnych działań w zabawie z rówieśnikami; kształtowanie umiejętności dzielenia po równo; zachęcanie przedszkolaków do śpiewania kolęd i wspólnych zabaw przy utworach świątecznych z innych krajów; doskonalenie pamięci słuchowej oraz poczucia rytmu dzieci; stwarzanie przedszkolakom okazji do swobodnej ekspresji ruchowej przy muzyce.
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz