Kiosk

Uzyskaj dostęp do ponad 2000 scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku. Już od 18 zł miesięcznie.

Doktor Ząbek i krokodyl [bajka edukacyjna + zabawy i zadania]

Gabriela Gąsienica, Agnieszka Borowiecka   Marzec 2016

Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (11.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 2
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Więcej z tego numeru

Marzec 2016

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Bajka edukacyjna dla dzieci, które boją się wizyty u dentysty – wraz z nawiązującymi do jej treści zabawami i sytuacjami edukacyjnymi.
Fragment bajki: W mokrej gęstwinie tropikalnej dżungli mieszkał krokodyl Rexor. Już samo jego imię brzmiało tak groźnie, że niejednej małpce z pobliskiego stadka ze strachu jeżył się włos na grzbiecie. Rexor, jak przystało na porządnego krokodyla, miał bardzo srogą minę, małe chytre oczka, długaśny chropowaty ogon i ostre pazury na koniuszkach swoich potężnych łap. Jednak najbardziej przerażająca była jego wielka paszcza, a w niej cały garnitur ostrych jak szpileczki ząbków, którymi krokodyl lubił kłapnąć od czasu do czasu. Mówiąc całkiem szczerze, nawet kiedy się uśmiechał, nie wyglądały one zbyt uroczo. Lecz wygląd może być nieraz bardzo mylący, zwłaszcza w przypadku krokodyli. Rexor był bowiem najmilszym zwierzątkiem w całej dżungli i miał wielu serdecznych przyjaciół. Najbardziej jednak lubił dwie papugi o tęczowych piórkach, z którymi bawił się i rozmawiał przez całe dnie. Małe papużki – Pypeć i Pufcia – również uwielbiały spędzać czas w towarzystwie krokodyla. Ileż to zabaw razem wymyślili, ileż figli małpkom spłatali, ileż wspólnie przygód przeżyli! Tego po prostu nie da się policzyć.(…)

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka