Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 477.65 kb
Stron: 3
Id: 1636

Dokąd sięga świadomość bycia rodzicem? - kilka myśli dla nauczycieli i zabieganych rodziców

Joanna Łukasik   Luty 2012

Okres gwałtownych przemian, w jakim wciąż współuczestniczymy i jaki tworzymy, podważył odwieczne wartości. Równocześnie jednak postawił przed współczesnym człowiekiem zadanie ponownego ich rozpoznania i zdefiniowania. Jak w tym świecie odczytuje swoją rolę rodzic? Jakie ma oczek... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (1.23 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

nauczycielpedagogizacjarodzicerodzinarozwój osobistywspółpraca z rodzicamiwychowanie

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Współpraca z rodzicami i pedagogizacja

Więcej z tego numeru

Luty 2012

Okres gwałtownych przemian, w jakim wciąż współuczestniczymy i jaki tworzymy, podważył odwieczne wartości. Równocześnie jednak postawił przed współczesnym człowiekiem zadanie ponownego ich rozpoznania i zdefiniowania. Jak w tym świecie odczytuje swoją rolę rodzic? Jakie ma oczekiwania od dzieci, nauczycieli, innych w odniesieniu do wyzwań współczesnego świata? Jak rozumie i postrzega edukację swojego dziecka oraz własny w niej udział?


Na te i na inne pytania znajdziemy odpowiedź w niniejszym artykule. Dowiemy się z niego także, na czym polega (nie)świadomość współczesnych rodziców i jaka powinna być rola pedagogów we współpracy z nimi tak, aby współpraca ta dawała jak najlepsze, wzajemne efekty. Rodzice znajdą w artykule kilka praktycznych wskazówek, które mogą stać się pomoce dla budowania więzi z własnym dzieckiem.