Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 477.65 kb
Stron: 3
Id: 1636

Dokąd sięga świadomość bycia rodzicem? - kilka myśli dla nauczycieli i zabieganych rodziców

Joanna Łukasik   Luty 2012

Okres gwałtownych przemian, w jakim wciąż współuczestniczymy i jaki tworzymy, podważył odwieczne wartości. Równocześnie jednak postawił przed współczesnym człowiekiem zadanie ponownego ich rozpoznania i zdefiniowania. Jak w tym świecie odczytuje swoją rolę rodzic? Jakie ma oczek... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (1.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

nauczycielpedagogizacjarodzicerodzinarozwój osobistywspółpraca z rodzicamiwychowanie

Więcej z działu

Współpraca z rodzicami i pedagogizacja

Więcej z tego numeru

Luty 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Okres gwałtownych przemian, w jakim wciąż współuczestniczymy i jaki tworzymy, podważył odwieczne wartości. Równocześnie jednak postawił przed współczesnym człowiekiem zadanie ponownego ich rozpoznania i zdefiniowania. Jak w tym świecie odczytuje swoją rolę rodzic? Jakie ma oczekiwania od dzieci, nauczycieli, innych w odniesieniu do wyzwań współczesnego świata? Jak rozumie i postrzega edukację swojego dziecka oraz własny w niej udział?


Na te i na inne pytania znajdziemy odpowiedź w niniejszym artykule. Dowiemy się z niego także, na czym polega (nie)świadomość współczesnych rodziców i jaka powinna być rola pedagogów we współpracy z nimi tak, aby współpraca ta dawała jak najlepsze, wzajemne efekty. Rodzice znajdą w artykule kilka praktycznych wskazówek, które mogą stać się pomoce dla budowania więzi z własnym dzieckiem.

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz