Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 6660.82 kb
Id: 7512

Dobre praktyki w przedszkolach rodzinkowych

Ewa Zielińska    Wrzesień 2018

"(...) Zaletą grup różnowiekowych jest możliwość stworzenia dzieciom naturalnych warunków rozwoju społecznego i umysłowego. Dzieci nieposiadające rodzeństwa w naturalny sposób uczą się zachowań społecznych poprzez obserwację i naśladownictwo innych. System rodzinkowy umożliwia przebywanie w jednej g... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (7.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

Ewa Zielińskakoncepcja pracy przedszkolapedagogizacjapedagogizacja rodzicówpotrzeby dzieckaprzedszkoleprzedszkole rodzinkowe

Więcej z działu

Systemy pedagogiczne, koncepcje edukacyjne, nowatorskie metody...

Więcej z tego numeru

Wrzesień 2018

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

"(...) Zaletą grup różnowiekowych jest możliwość stworzenia dzieciom naturalnych warunków rozwoju społecznego i umysłowego. Dzieci nieposiadające rodzeństwa w naturalny sposób uczą się zachowań społecznych poprzez obserwację i naśladownictwo innych. System rodzinkowy umożliwia przebywanie w jednej grupie rodzeństwu, ale pod warunkiem że dzieci w różnym wieku bardzo dobrze się ze sobą dogadują. Bywa tak, że starsze dziecko chce przebywać w towarzystwie innych kolegów, a młodsze potrzebuje ciągłego wsparcia i dużej uwagi ze strony starszego. W takiej sytuacji, dla dobra każdego z nich, wskazane jest umieszczenie rodzeństwa w dwóch różnych grupach, aby zarówno starsze, jak i młodsze dziecko miało okazję bawić się i uczyć w towarzystwie swoich rówieśników. (...)"
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz