Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Dobre praktyki w przedszkolach rodzinkowych

Ewa Zielińska    Wrzesień 2018

"(...) Zaletą grup różnowiekowych jest możliwość stworzenia dzieciom naturalnych warunków rozwoju społecznego i umysłowego. Dzieci nieposiadające rodzeństwa w naturalny sposób uczą się zachowań społecznych poprzez obserwację i naśladownictwo innych. System rodzinkowy umożliwia przebywanie w jednej g... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (7.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Wrzesień 2018

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

"(...) Zaletą grup różnowiekowych jest możliwość stworzenia dzieciom naturalnych warunków rozwoju społecznego i umysłowego. Dzieci nieposiadające rodzeństwa w naturalny sposób uczą się zachowań społecznych poprzez obserwację i naśladownictwo innych. System rodzinkowy umożliwia przebywanie w jednej grupie rodzeństwu, ale pod warunkiem że dzieci w różnym wieku bardzo dobrze się ze sobą dogadują. Bywa tak, że starsze dziecko chce przebywać w towarzystwie innych kolegów, a młodsze potrzebuje ciągłego wsparcia i dużej uwagi ze strony starszego. W takiej sytuacji, dla dobra każdego z nich, wskazane jest umieszczenie rodzeństwa w dwóch różnych grupach, aby zarówno starsze, jak i młodsze dziecko miało okazję bawić się i uczyć w towarzystwie swoich rówieśników. (...)"

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się