Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 674.31 kb
Stron: 3
Id: 1418

Dobra autoprezentacja wstępem do sztuki wystąpień publicznych (niezbędnik menadżera)

Monika Urbańska   Wrzesień 2011

Kiedy podczas szkoleń z zakresu autoprezentacji tłumaczę, że jest ona niczym innym jak manipulowaniem wrażeniem wywieranym na innych, w oczach swoich słuchaczy widzę niedowierzanie i oburzenie. Zasypywana jestem zazwyczaj informacjami, że nikt nie ma zamiaru nikim manipulować lub że nikt tego nie ro... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (1.23 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

autoprezentacjadyrektorkomunikacja interpersonalnamenadżernauczycielrozwój osobistycykl Zarządzanie przedszkolem

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Wrzesień 2011

Kiedy podczas szkoleń z zakresu autoprezentacji tłumaczę, że jest ona niczym innym jak manipulowaniem wrażeniem wywieranym na innych, w oczach swoich słuchaczy widzę niedowierzanie i oburzenie. Zasypywana jestem zazwyczaj informacjami, że nikt nie ma zamiaru nikim manipulować lub że nikt tego nie robi. Prawda czy fałsz? Fałsz i dowód potwierdzający moje słowa. Zupełnie nieświadomie uczestnicy moich szkoleń próbują przekazać mi, że są szlachetni, prawi i że słowo „manipulacja” jest im obce – co jest naturalną taktyką autoprezentacyjną, mającą na celu ukazanie własnej osoby w lepszym świetle.


W artykule ponadto o tym, czym jest tzw. dress code, jakie są popularne taktyki autoprezentacyjne, a także na czym polega komunikacja interpersonalna. Autorka przedstawia także wskazówki, jak powinien postępować nadawca, aby formułowany przez niego komunikat był przez odbiorcę właściwie zrozumiany.