Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 674.31 kb
Stron: 3
Id: 1418

Dobra autoprezentacja wstępem do sztuki wystąpień publicznych (niezbędnik menadżera)

Monika Urbańska   Wrzesień 2011

Kiedy podczas szkoleń z zakresu autoprezentacji tłumaczę, że jest ona niczym innym jak manipulowaniem wrażeniem wywieranym na innych, w oczach swoich słuchaczy widzę niedowierzanie i oburzenie. Zasypywana jestem zazwyczaj informacjami, że nikt nie ma zamiaru nikim manipulować lub że nikt tego nie ro... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (1.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

autoprezentacjadyrektorkomunikacja interpersonalnamenadżernauczycielrozwój osobistycykl Zarządzanie przedszkolem

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Wrzesień 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Kiedy podczas szkoleń z zakresu autoprezentacji tłumaczę, że jest ona niczym innym jak manipulowaniem wrażeniem wywieranym na innych, w oczach swoich słuchaczy widzę niedowierzanie i oburzenie. Zasypywana jestem zazwyczaj informacjami, że nikt nie ma zamiaru nikim manipulować lub że nikt tego nie robi. Prawda czy fałsz? Fałsz i dowód potwierdzający moje słowa. Zupełnie nieświadomie uczestnicy moich szkoleń próbują przekazać mi, że są szlachetni, prawi i że słowo „manipulacja” jest im obce – co jest naturalną taktyką autoprezentacyjną, mającą na celu ukazanie własnej osoby w lepszym świetle.


W artykule ponadto o tym, czym jest tzw. dress code, jakie są popularne taktyki autoprezentacyjne, a także na czym polega komunikacja interpersonalna. Autorka przedstawia także wskazówki, jak powinien postępować nadawca, aby formułowany przez niego komunikat był przez odbiorcę właściwie zrozumiany.
 

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz