Typ: pdf
Wielkość: 674.31 kb
Stron: 3
Id: 1418

Dobra autoprezentacja wstępem do sztuki wystąpień publicznych (niezbędnik menadżera)

Monika Urbańska   Wrzesień 2011

Kiedy podczas szkoleń z zakresu autoprezentacji tłumaczę, że jest ona niczym innym jak manipulowaniem wrażeniem wywieranym na innych, w oczach swoich słuchaczy widzę niedowierzanie i oburzenie. Zasypywana jestem zazwyczaj informacjami, że nikt nie ma zamiaru nikim manipulować lub że nikt tego nie ro... więcej
Pobierz

Zobacz również

autoprezentacjadyrektorkomunikacja interpersonalnamenadżernauczycielrozwój osobistycykl Zarządzanie przedszkolem

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Wrzesień 2011

Kiedy podczas szkoleń z zakresu autoprezentacji tłumaczę, że jest ona niczym innym jak manipulowaniem wrażeniem wywieranym na innych, w oczach swoich słuchaczy widzę niedowierzanie i oburzenie. Zasypywana jestem zazwyczaj informacjami, że nikt nie ma zamiaru nikim manipulować lub że nikt tego nie robi. Prawda czy fałsz? Fałsz i dowód potwierdzający moje słowa. Zupełnie nieświadomie uczestnicy moich szkoleń próbują przekazać mi, że są szlachetni, prawi i że słowo „manipulacja” jest im obce – co jest naturalną taktyką autoprezentacyjną, mającą na celu ukazanie własnej osoby w lepszym świetle.


W artykule ponadto o tym, czym jest tzw. dress code, jakie są popularne taktyki autoprezentacyjne, a także na czym polega komunikacja interpersonalna. Autorka przedstawia także wskazówki, jak powinien postępować nadawca, aby formułowany przez niego komunikat był przez odbiorcę właściwie zrozumiany.