Zobacz zawartość numeru 7-8/2019 z materiałami na różne okazje… zobacz
Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Diabeł tkwi w szczegółach

Kinga Szczerba  
Styczeń 2011

Poświęciliśmy już dużo uwagi temu, jak stworzyć poprawny tekst na stronę internetową. W poprzednim artykule skupiłam się na kwestiach merytorycznych, tym razem tematem głównym będzie typografia tekstu. Wbrew pozorom wybór odpowiedniego kroju czcionki, układ i podział tekstu są sprawa... więcej
Pobierz plik

Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub wpisując kod do pobierania.

Jak pobierać?
Informacje o pliku
Typ pliku: pdf
Wielkość pliku: 803.33 kb
Id: 220

Zobacz również

dyrektor
Internet
menadżer
promocja
przedszkole
strona www

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów:
dyrektor
Internet
menadżer
promocja
przedszkole
strona www


lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Zarządzanie placówką edukacyjną

Więcej z tego numeru

Styczeń 2011

Poświęciliśmy już dużo uwagi temu, jak stworzyć poprawny tekst na stronę internetową. W poprzednim artykule skupiłam się na kwestiach merytorycznych, tym razem tematem głównym będzie typografia tekstu.
Wbrew pozorom wybór odpowiedniego kroju czcionki, układ i podział tekstu są sprawami niezwykle ważnymi. Tworząc własną witrynę, należy się nad tymi kwestiami mocno zastanowić, ponieważ wszystkie elementy związane z graficznym formatowaniem tekstu mają zasadniczy wpływ na jego wygląd. Niestety projektanci stron internetowych zdają się zapominać o typografii, czyli sztuce zajmującej się estetyką szaty graficznej publikacji. Istnieje kilka prostych zasad, stosowanie których nie wymaga specjalnych zdolności graficznych ani informatycznych, a z pewnością wpłynie na estetykę witryny.


W artykule przeczytamy m.in. o graficznym formatowaniu tekstu na stronę internetową placówki oraz o estetyce strony internetowej.