Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 570.69 kb
Stron: 3
Id: 1801

Dbamy o higienę (zajęcia przygotowujące do nauki czytania)

Edyta Kaczanowska   Kwiecień 2012

Fragment artykułu: Poruszoną w artykule tematykę można wprowadzić w dowolnym miesiącu roku szkolnego. Na jej bazie zostały ukazane pomysły na zabawy rozwijające i utrwalające umiejętności potrzebne do podjęcia nauki czytania. Ważne jest uwzględnienie stopniowego przyrostu umiejętności przedszkolak&... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

cykl Odimienna Metoda Nauki CzytaniahigienaIrena Majchrzaknauka czytaniaOdimienna Metoda Nauki Czytaniaprzygotowanie do szkołyscenariusz zajęćcykl Jak przygotować przedszkolaka do szkoły?

Więcej z działu

Gotowość do nauki czytania i pisania

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Fragment artykułu:
Poruszoną w artykule tematykę można wprowadzić w dowolnym miesiącu roku szkolnego. Na jej bazie zostały ukazane pomysły na zabawy rozwijające i utrwalające umiejętności potrzebne do podjęcia nauki czytania. Ważne jest uwzględnienie stopniowego przyrostu umiejętności przedszkolaków w tym zakresie. Znajdują się tu odwołania do aktywizujących metod, nawiązujących przede wszystkim do pedagogiki zabawy oraz Odimiennej Metody Nauki Czytania Ireny Majchrzak.


Cele ogólne:
- wyrabianie gotowości do czytania poprzez rozwijanie i utrwalanie umiejętności wyodrębniania głosek w słowach o prostej budowie fonetycznej, rozbudowywania zdania oraz czytania globalnego;
- stwarzanie warunków do aktywności ruchowej oraz posługiwania się wyobraźnią;
- utrwalanie pojęć związanych z higieną.


Całość materiału została skupiona wokół tematu bazowego „Dbamy o higienę” i podzielona na dwie części stanowiące osobne do zrealizowania z dziećmi zajęcia.


Objętość artykułu:
2 strony.

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz