Typ: pdf
Wielkość: 570.69 kb
Stron: 3
Id: 1801

Dbamy o higienę (zajęcia przygotowujące do nauki czytania)

Edyta Kaczanowska   Kwiecień 2012

Fragment artykułu: Poruszoną w artykule tematykę można wprowadzić w dowolnym miesiącu roku szkolnego. Na jej bazie zostały ukazane pomysły na zabawy rozwijające i utrwalające umiejętności potrzebne do podjęcia nauki czytania. Ważne jest uwzględnienie stopniowego przyrostu umiejętności przedszkolak&... więcej
Pobierz

Zobacz również

cykl Odimienna Metoda Nauki CzytaniahigienaIrena Majchrzaknauka czytaniaOdimienna Metoda Nauki Czytaniaprzygotowanie do szkołyscenariusz zajęćcykl Jak przygotować przedszkolaka do szkoły?

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Gotowość do nauki czytania i pisania

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2012

Fragment artykułu:
Poruszoną w artykule tematykę można wprowadzić w dowolnym miesiącu roku szkolnego. Na jej bazie zostały ukazane pomysły na zabawy rozwijające i utrwalające umiejętności potrzebne do podjęcia nauki czytania. Ważne jest uwzględnienie stopniowego przyrostu umiejętności przedszkolaków w tym zakresie. Znajdują się tu odwołania do aktywizujących metod, nawiązujących przede wszystkim do pedagogiki zabawy oraz Odimiennej Metody Nauki Czytania Ireny Majchrzak.


Cele ogólne:
- wyrabianie gotowości do czytania poprzez rozwijanie i utrwalanie umiejętności wyodrębniania głosek w słowach o prostej budowie fonetycznej, rozbudowywania zdania oraz czytania globalnego;
- stwarzanie warunków do aktywności ruchowej oraz posługiwania się wyobraźnią;
- utrwalanie pojęć związanych z higieną.


Całość materiału została skupiona wokół tematu bazowego „Dbamy o higienę” i podzielona na dwie części stanowiące osobne do zrealizowania z dziećmi zajęcia.


Objętość artykułu:
2 strony.