Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Dbamy o higienę (zajęcia przygotowujące do nauki czytania)

Edyta Kaczanowska   Kwiecień 2012

Fragment artykułu: Poruszoną w artykule tematykę można wprowadzić w dowolnym miesiącu roku szkolnego. Na jej bazie zostały ukazane pomysły na zabawy rozwijające i utrwalające umiejętności potrzebne do podjęcia nauki czytania. Ważne jest uwzględnienie stopniowego przyrostu umiejętności przedszkolak&... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Fragment artykułu:
Poruszoną w artykule tematykę można wprowadzić w dowolnym miesiącu roku szkolnego. Na jej bazie zostały ukazane pomysły na zabawy rozwijające i utrwalające umiejętności potrzebne do podjęcia nauki czytania. Ważne jest uwzględnienie stopniowego przyrostu umiejętności przedszkolaków w tym zakresie. Znajdują się tu odwołania do aktywizujących metod, nawiązujących przede wszystkim do pedagogiki zabawy oraz Odimiennej Metody Nauki Czytania Ireny Majchrzak.


Cele ogólne:
- wyrabianie gotowości do czytania poprzez rozwijanie i utrwalanie umiejętności wyodrębniania głosek w słowach o prostej budowie fonetycznej, rozbudowywania zdania oraz czytania globalnego;
- stwarzanie warunków do aktywności ruchowej oraz posługiwania się wyobraźnią;
- utrwalanie pojęć związanych z higieną.


Całość materiału została skupiona wokół tematu bazowego „Dbamy o higienę” i podzielona na dwie części stanowiące osobne do zrealizowania z dziećmi zajęcia.


Objętość artykułu:
2 strony.

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!