Czy znasz Kraków? (scenariusz zajęć)

Regina Dąbrowska   Czerwiec 2012

Fragment artykułu: Wakacje to doskonały czas na odwiedzanie nowych miejsc, poznawanie lokalnych zwyczajów, tradycji, legend. Scenariusz „Czy znasz Kraków?” stanowi idealny przewodnik po jednym z najpiękniejszych polskich miast. Więcej propozycji znajdziesz w książce Reginy... więcej
Pobierz

Więcej z tego numeru

Czerwiec 2012

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Fragment artykułu:
Wakacje to doskonały czas na odwiedzanie nowych miejsc, poznawanie lokalnych zwyczajów, tradycji, legend. Scenariusz „Czy znasz Kraków?” stanowi idealny przewodnik po jednym z najpiękniejszych polskich miast. Więcej propozycji znajdziesz w książce Reginy Dąbrowskiej „Kraków poznawany sercem i umysłem”.
Scenariusz przeznaczony jest do realizacji z dziećmi w wieku od 5 do 8 lat.
Zakładane efekty – dziecko:
- posłuży się posiadaną wiedzą na temat Krakowa;
- na podstawie symboli określi tytuł legendy i poda jej treść;
- dopasuje obiekty do Rynku Głównego;
- rozwiąże zagadki werbalne wierszowane;
- ułoży obrazek bez wzoru i poda nazwę obiektu na nim;
- podejmie współpracę w zespole dobranym drogą losowania;
- doświadczy uczucia wygranej lub zniesie porażkę przegranej.

W tekście tym znajdziemy propozycje zabaw i zadań dydaktycznych, które pozwolą zapoznać się dzieciom z kulturą, architekturą i sztuką charakterystyczną dla Krakowa.

Objętość artykułu: 2 strony.