Czy twoje dziecko ma talent?

Katarzyna Lotkowska   Luty 2011

Pobierz

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Więcej z tego numeru

Luty 2011

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Zarówno nauczyciel, jak i rodzice mają ten sam cel. Rodzice wysyłając dziecko do przedszkola, chcieliby, aby ich pociecha uczyła się czegoś nowego i dobrze się czuła. Pedagog w swojej pracy liczy na to, że dzieci będą chętnie się uczyły i szybko osiągały sukcesy. Odkrycie i rozwinięcie talentów dziecka zależy więc i od rodzica, i od nauczyciela.

Czy Twoje dziecko lubi budować konstrukcje z klocków? A może gotować? A może uprawiać sport? Może czytać lub pisać opowiadania, albo bawić się liczbami, układać zadania? Być może sprawia mu przyjemność organizowanie uroczystości w domu? Jest wrażliwe na nieszczęście innych, lubi im pomagać? A może uwielbia śpiewać, malować, tańczyć? Docieka, jaki kształt ma rzeczywiście Ziemia i dlaczego wybuchają wulkany? Jeśli na którekolwiek z pytań udzieliłeś pozytywnej odpowiedzi, to znaczy, że Twoje dziecko nosi w sobie talent.

W artykule omówiono, jak odkryć i rozwijać talent dziecka (w kontekście roli i zadań rodziców oraz nauczycieli).