Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 2472.02 kb
Id: 8023

Czy jesteśmy dobrymi rodzicami? Poczucie winy u rodziców

Agnieszka Wentrych   Marzec 2019

"Poczucie winy to trudne, przykre uczucie. Jednak dla rodzica może być sygnałem: „Jestem dobrym rodzicem dla swojego dziecka, ale mogę być jeszcze lepszym!”. Czy poczucie winy jest zawsze uzasadnione? Czy rzeczywiście pomaga być lepszym rodzicem? A może raczej staje się hamulcem, czymś, co powstrzym... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

rodzicepedagogizacjapedagogizacja rodzicówwspółpraca z rodzicami

Więcej z działu

Współpraca z rodzicami i pedagogizacja

Więcej z tego numeru

Marzec 2019

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

"Poczucie winy to trudne, przykre uczucie. Jednak dla rodzica może być sygnałem: „Jestem dobrym rodzicem dla swojego dziecka, ale mogę być jeszcze lepszym!”. Czy poczucie winy jest zawsze uzasadnione? Czy rzeczywiście pomaga być lepszym rodzicem? A może raczej staje się hamulcem, czymś, co powstrzymuje rodzica przed zmianą i rozwojem? Może powoduje, że rodzic zamiast zainwestować swoją energię w codzienne sprawy, traci ją na „rozpamiętywanie swoich win”? Wówczas skupia się na sobie w sposób, który nie pomaga, nie przynosi żadnych korzyści ani rodzicowi, ani dziecku, nie prowadzi do zwiększania rodzicielskich kompetencji. (...)"
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz