Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 553.47 kb
Stron: 3
Id: 1386

Cztery pory roku (scenariusz zajęć edukacyjno-przyrodniczych dla dzieci 5-letnich)

Selwana Szołek   Magazyn specjalny 2011

Z moich licznych doświadczeń wynika, że poznawanie przyrody dostarcza dziecku wiele możliwości przeżywania nowych doznań i wzbogacania wiedzy. Sprzyja także rozwojowi umysłowemu i emocjonalnemu, wpływa na rozwój uczuć estetycznych; dziecko uczy się odczuwania i podziwiania piękna przyrody, a ... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

edukacja przyrodniczascenariusz zajęćpięciolatekwiosnalatojesieńzima

Więcej z działu

Poszanowanie roślin i zwierząt

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Z moich licznych doświadczeń wynika, że poznawanie przyrody dostarcza dziecku wiele możliwości przeżywania nowych doznań i wzbogacania wiedzy. Sprzyja także rozwojowi umysłowemu i emocjonalnemu, wpływa na rozwój uczuć estetycznych; dziecko uczy się odczuwania i podziwiania piękna przyrody, a także uzewnętrzniania uczuć.


Cele zaproponowanych zajęć to m.in.: utrwalenie charakterystycznych cech pór roku, budowanie więzi emocjonalnej z przyrodą, nabywanie opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt oraz integracja dzieci, rodziców i opiekunów.

 

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz