Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

Kiosk


Uzyskaj dostęp do ponad 2000 scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku. Już od 18 zł miesięcznie.

Czasem słońce, czasem deszcz (Maluszki śpiewają)

Maria Tomaszewska   Czerwiec 2013

Fragment scenariusza: Dwa kółeczka – zabawa muzyczno-ruchowa do piosenki. Dzieci tworzą dwa kółeczka, na przykład chłopcy jedno, dziewczynki drugie. Możemy utworzyć dwa kółeczka obok siebie (wersja I) lub jedno kółeczko małe (w środku), a drugie duże – na zewnątrz (wersja II). Uczestnicy śpiewając p... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Czerwiec 2013

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Na treść tego praktycznego artykułu składa się opis zajęć muzycznych przeznaczonych dla najmłodszych przedszkolaków. Znajdziemy w nim m.in.:
  • piosenki „Złote słońce” oraz „Dwa kółeczka”;
  • propozycje zabaw przy muzyce, w tym zabawę ruchową z powtarzaniem rymowanki-wyliczanki.
Posłuchaj bezpłatnie fragmentów piosenek:

Podkłady muzyczne do zaproponowanych w artykule piosenek i zabaw
Autorka udostępnia na swojej stronie internetowej: www.edumuz.pl
Fragment scenariusza: Dwa kółeczka – zabawa muzyczno-ruchowa do piosenki. Dzieci tworzą dwa kółeczka, na przykład chłopcy jedno, dziewczynki drugie. Możemy utworzyć dwa kółeczka obok siebie (wersja I) lub jedno kółeczko małe (w środku), a drugie duże – na zewnątrz (wersja II). Uczestnicy śpiewając piosenkę ilustrują ją ruchem: 1 zwrotka – dzieci tańczą; I wersja – koła obracają się w tym samym kierunku, II wersja – koła obracają się w przeciwnych kierunkach. 2 zwrotka – dzieci skaczą wokół własnej osi na obwodzie koła. 3 zwrotka – dzieci tupią, tworząc małe kółeczko; zbliżają się do środka koła, po czym wracają na swoje miejsce (duże kółeczko). 4 zwrotka – dzieci klaszczą rytmicznie w dłonie, obracają się dookoła własnej osi.

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka