Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Czasem słońce, czasem deszcz (Maluszki śpiewają)

Maria Tomaszewska   Czerwiec 2013

Fragment scenariusza: Dwa kółeczka – zabawa muzyczno-ruchowa do piosenki. Dzieci tworzą dwa kółeczka, na przykład chłopcy jedno, dziewczynki drugie. Możemy utworzyć dwa kółeczka obok siebie (wersja I) lub jedno kółeczko małe (w środku), a drugie duże – na zewnątrz (wersja II). Uczestnicy śpiewając p... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Czerwiec 2013

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Na treść tego praktycznego artykułu składa się opis zajęć muzycznych przeznaczonych dla najmłodszych przedszkolaków. Znajdziemy w nim m.in.:
  • piosenki „Złote słońce” oraz „Dwa kółeczka”;
  • propozycje zabaw przy muzyce, w tym zabawę ruchową z powtarzaniem rymowanki-wyliczanki.
Posłuchaj bezpłatnie fragmentów piosenek:

Podkłady muzyczne do zaproponowanych w artykule piosenek i zabaw
Autorka udostępnia na swojej stronie internetowej: www.edumuz.pl
Fragment scenariusza: Dwa kółeczka – zabawa muzyczno-ruchowa do piosenki. Dzieci tworzą dwa kółeczka, na przykład chłopcy jedno, dziewczynki drugie. Możemy utworzyć dwa kółeczka obok siebie (wersja I) lub jedno kółeczko małe (w środku), a drugie duże – na zewnątrz (wersja II). Uczestnicy śpiewając piosenkę ilustrują ją ruchem: 1 zwrotka – dzieci tańczą; I wersja – koła obracają się w tym samym kierunku, II wersja – koła obracają się w przeciwnych kierunkach. 2 zwrotka – dzieci skaczą wokół własnej osi na obwodzie koła. 3 zwrotka – dzieci tupią, tworząc małe kółeczko; zbliżają się do środka koła, po czym wracają na swoje miejsce (duże kółeczko). 4 zwrotka – dzieci klaszczą rytmicznie w dłonie, obracają się dookoła własnej osi.

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!