Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Czas wakacji, czas relaksu (scenariusze zajęć)

Beata Bielska   Magazyn specjalny 2012

Fragment artykułu: Proponowane scenariusze z pewnością staną się inspiracją dla opiekunów do pracy indywidualnej i grupowej w sali lub w ogrodzie przedszkolnym. Prezentowana powyżej bajka relaksacyjna „Wakacje z motylkiem Ikarem” może być wykorzystana w pomieszczeniu lub w plener... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Fragment artykułu:
Proponowane scenariusze z pewnością staną się inspiracją dla opiekunów do pracy indywidualnej i grupowej w sali lub w ogrodzie przedszkolnym. Prezentowana powyżej bajka relaksacyjna „Wakacje z motylkiem Ikarem” może być wykorzystana w pomieszczeniu lub w plenerze, w dowolnym momencie zajęć. Aby zachęcić dziecko do podjęcia działań, pamiętajmy o stworzeniu przyjaznej atmosfery akceptacji oraz dostosowaniu treści do możliwości dzieci.

Fragment opowiadania „Wakacje z motylkiem Ikarem”:
W letnim koszyku znajdziemy muszelki, piłkę, skakankę, rolki, rower, rodzinne wycieczki nad morze i w góry, maliny, truskawki, poziomki. Zamknijcie teraz oczy i wyobraźcie sobie spacer po piaszczystej, złotej plaży... Morze delikatnie szumi i opowiada o swoich mieszkańcach... Przyglądacie się falom, które przypływają i odpływają... Wyobraźcie sobie kolorowy, podwodny świat... Morską toń, pełną wesołych, żywiołowych rybek i tajemniczych roślin podwodnych... Mewy prowadzą was po ciepłym, miękkim piasku... Czujecie zapach i smak morskiej wody... Machacie wesoło przepływającym statkom... (...).

Na treść tego bardzo praktycznego tekstu składają się trzy scenariusze zajęć:

- „Letni deszcz”;
- „Motyle i motylki”;
- „Spotkanie z łąką”.
W scenariuszach tych Autorka zawarła propozycje ćwiczeń percepcji słuchowej i wzrokowej oraz doskonalących grafomotorykę.


Artykułowi towarzyszą
pomysły na słowne zgadywanki o tematyce związanej z latem.


Objętość artykułu: 3 strony.

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!