Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 540.21 kb
Stron: 3
Id: 2824

Czas wakacji, czas relaksu (scenariusze zajęć)

Beata Bielska   Magazyn specjalny 2012

Fragment artykułu: Proponowane scenariusze z pewnością staną się inspiracją dla opiekunów do pracy indywidualnej i grupowej w sali lub w ogrodzie przedszkolnym. Prezentowana powyżej bajka relaksacyjna „Wakacje z motylkiem Ikarem” może być wykorzystana w pomieszczeniu lub w plener... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (6.15 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

cykl Jak przygotować przedszkolaka do szkoły?edukacja przyrodniczagrafomotorykalatometody relaksacyjneprzygotowanie do szkołyscenariusz zajęć

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Gotowość do nauki czytania i pisania

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2012

Fragment artykułu:
Proponowane scenariusze z pewnością staną się inspiracją dla opiekunów do pracy indywidualnej i grupowej w sali lub w ogrodzie przedszkolnym. Prezentowana powyżej bajka relaksacyjna „Wakacje z motylkiem Ikarem” może być wykorzystana w pomieszczeniu lub w plenerze, w dowolnym momencie zajęć. Aby zachęcić dziecko do podjęcia działań, pamiętajmy o stworzeniu przyjaznej atmosfery akceptacji oraz dostosowaniu treści do możliwości dzieci.

Fragment opowiadania „Wakacje z motylkiem Ikarem”:
W letnim koszyku znajdziemy muszelki, piłkę, skakankę, rolki, rower, rodzinne wycieczki nad morze i w góry, maliny, truskawki, poziomki. Zamknijcie teraz oczy i wyobraźcie sobie spacer po piaszczystej, złotej plaży... Morze delikatnie szumi i opowiada o swoich mieszkańcach... Przyglądacie się falom, które przypływają i odpływają... Wyobraźcie sobie kolorowy, podwodny świat... Morską toń, pełną wesołych, żywiołowych rybek i tajemniczych roślin podwodnych... Mewy prowadzą was po ciepłym, miękkim piasku... Czujecie zapach i smak morskiej wody... Machacie wesoło przepływającym statkom... (...).

Na treść tego bardzo praktycznego tekstu składają się trzy scenariusze zajęć:

- „Letni deszcz”;
- „Motyle i motylki”;
- „Spotkanie z łąką”.
W scenariuszach tych Autorka zawarła propozycje ćwiczeń percepcji słuchowej i wzrokowej oraz doskonalących grafomotorykę.


Artykułowi towarzyszą
pomysły na słowne zgadywanki o tematyce związanej z latem.


Objętość artykułu: 3 strony.