Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 820.44 kb
Stron: 3
Id: 1765

Ćwiczenia kształtujące świadomość schematu ciała i przestrzeni (Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne)

Aneta Wojnarowska   Marzec 2012

W metodzie Weroniki Sherborne można wyróżnić kilka kategorii ćwiczeń. Ćwiczenia kształtujące świadomość schematu ciała i przestrzeni pomagają dziecku w poznaniu własnego ciała oraz zdobywaniu pewności siebie i budowaniu poczucia bezpieczeństwa w swoim otoczeniu. Ćwiczenia kształtujące świad... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (1.23 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

Metoda Ruchu RozwijającegoWeronika Sherborne

Więcej z działu

Systemy pedagogiczne, koncepcje edukacyjne, nowatorskie metody...

Więcej z tego numeru

Marzec 2012

W metodzie Weroniki Sherborne można wyróżnić kilka kategorii ćwiczeń. Ćwiczenia kształtujące świadomość schematu ciała i przestrzeni pomagają dziecku w poznaniu własnego ciała oraz zdobywaniu pewności siebie i budowaniu poczucia bezpieczeństwa w swoim otoczeniu.
Ćwiczenia kształtujące świadomość schematu ciała i przestrzeni to ćwiczenia, podczas których dziecko uczy się rozróżniania poszczególnych części ciała i utrwala ich nazwy. Poznaje przestrzeń oraz sprawnie i bezpiecznie się po niej porusza – samo bądź z innymi. Podczas tych ćwiczeń prowadzący nazywa części ciała, wypowiada je dobitnie, a dzieci mogą powtarzać je głośno w celu ich utrwalenia. Dobór nazw zależy od możliwości intelektualnych dzieci w danej grupie. Warto wprowadzać często mylone nazwy, takie jak: brwi – rzęsy lub rzadziej spotykane, jak nadgarstek, łydka, bark, a także nazwy palców.


W artykule znajdziemy konkretne propozycje ćwiczeń kształtujących świadomość schematu ciała i przestrzeni, zgodnie z założeniami Metody Ruchu Rozwijającego.