Ćwiczenia kształtujące świadomość schematu ciała i przestrzeni (Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne)

Marta Bogdanowicz, Aneta Wojnarowska   Marzec 2012

W metodzie Weroniki Sherborne można wyróżnić kilka kategorii ćwiczeń. Ćwiczenia kształtujące świadomość schematu ciała i przestrzeni pomagają dziecku w poznaniu własnego ciała oraz zdobywaniu pewności siebie i budowaniu poczucia bezpieczeństwa w swoim otoczeniu. Ćwiczenia kształtujące świad... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (1.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Marzec 2012

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Ćwiczenia kształtujące świadomość schematu ciała i przestrzeni to ćwiczenia, podczas których dziecko uczy się rozróżniania poszczególnych części ciała i utrwala ich nazwy. Poznaje przestrzeń oraz sprawnie i bezpiecznie się po niej porusza – samo bądź z innymi. Podczas tych ćwiczeń prowadzący nazywa części ciała, wypowiada je dobitnie, a dzieci mogą powtarzać je głośno w celu ich utrwalenia. Dobór nazw zależy od możliwości intelektualnych dzieci w danej grupie. Warto wprowadzać często mylone nazwy, takie jak: brwi – rzęsy lub rzadziej spotykane, jak nadgarstek, łydka, bark, a także nazwy palców.

W artykule znajdziemy konkretne propozycje ćwiczeń kształtujących świadomość schematu ciała i przestrzeni, zgodnie z założeniami Metody Ruchu Rozwijającego.