Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 1558.6 kb
Id: 8107

Ćwiczenia i zabawy umuzykalniające

Ewa Zielińska    Kwiecień 2019

"(...) Ćwiczenia z zakresu techniki ruchu mogą być prowadzone zarówno metodą zadaniową, jak i zabawową. Metoda zadaniowa polega na stawianiu dzieciom określonych zadań ruchowych przy wykorzystaniu przyborów gimnastycznych, zabawowa zaś – na naśladowaniu ruchów nauczyciela lub rówieśników. Celem jedn... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać bezpłatnie.

Zobacz również

Ewa Zielińskamuzykapercepcja słuchowarytmikasprawność ruchowazabawa

Więcej z działu

Muzyka i śpiew, pląsy i taniec

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2019

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

"(...) Ćwiczenia z zakresu techniki ruchu mogą być prowadzone zarówno metodą zadaniową, jak i zabawową. Metoda zadaniowa polega na stawianiu dzieciom określonych zadań ruchowych przy wykorzystaniu przyborów gimnastycznych, zabawowa zaś – na naśladowaniu ruchów nauczyciela lub rówieśników. Celem jednej i drugiej jest doprowadzenie do wyrobienia u dzieci poczucia świadomości ruchu. Nie może to się jednak odbywać poprzez wyjaśnienie, tłumaczenie, ale poprzez stwarzanie sytuacji do zrozumienia przez dzieci celowości (sensu) wykonywanych ruchów i umiejętnego kierowania własnym ciałem. (...)"
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz