Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Coaching dla dyrektorów przedszkoli

Monika Urbańska   Listopad 2012

Fragment artykułu: W zawodzie nauczyciela doskonalenie to podstawa. Pedagog uczy się przecież przez całe zawodowe życie. Nigdy nie może powiedzieć: to już wiem, to już umiem, niczego już nie potrzebuję. Wielu nauczycieli zdaje sobie sprawę z tego faktu i poszukuje efektywnych szkoleń. Ci, kt&oacut... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (1.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Listopad 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Fragment artykułu:
W zawodzie nauczyciela doskonalenie to podstawa. Pedagog uczy się przecież przez całe zawodowe życie. Nigdy nie może powiedzieć: to już wiem, to już umiem, niczego już nie potrzebuję.
Wielu nauczycieli zdaje sobie sprawę z tego faktu i poszukuje efektywnych szkoleń. Ci, którzy tak robią, doskonale wiedzą, że brak rozwoju, brak stawiania sobie celów, a także niższe wynagrodzenie w porównaniu z innymi grupami zawodowymi – mimo wieloetapowej ścieżki awansu, pracy po godzinach w domu oraz pracy wśród ludzi – to czynniki sprzyjające albo wypaleniu zawodowemu, albo po prostu frustracji potrzeb. Trzeba działać! Efektywne narzędzia zmotywują do dalszej aktywności. Takim narzędziem może być coaching.
Stopniowo będę Państwu przybliżać to pojęcie... kto wie, może taka metoda pracy ze swoimi pracownikami będzie dla Was – menadżerów, mentorów, przełożonych – efektywna? W kolejnych numerach będę zawężała to pojęcie, pokazując konkretne narzędzia i płaszczyzny coachingowe. Na początek informacje, czym jest coaching.

W dalszej części artykułu znajdziemy:

  • wyjaśnienie słowa coaching oraz historię powstania tego terminu;
  • informację o tym, jaki jest jego cel;
  • omówienie relacji między mentoringiem a coachingiem;
  • wstępne omówienie technik coachingowych - o konkretnych narzędziach coachingowych w pracy dyrektora przedszkola czytaj w kolejnych wydaniach BLIŻEJ PRZEDSZKOLA!

Objętość artykułu: 2 strony.
 

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!