Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 497.38 kb
Stron: 2
Id: 2986

Coaching dla dyrektorów przedszkoli

Monika Urbańska   Listopad 2012

Fragment artykułu: W zawodzie nauczyciela doskonalenie to podstawa. Pedagog uczy się przecież przez całe zawodowe życie. Nigdy nie może powiedzieć: to już wiem, to już umiem, niczego już nie potrzebuję. Wielu nauczycieli zdaje sobie sprawę z tego faktu i poszukuje efektywnych szkoleń. Ci, kt&oacut... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (1.23 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

dyrektormenadżerprzedszkolecykl Zarządzanie przedszkolem

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Zarządzanie placówką edukacyjną

Więcej z tego numeru

Listopad 2012

Fragment artykułu:
W zawodzie nauczyciela doskonalenie to podstawa. Pedagog uczy się przecież przez całe zawodowe życie. Nigdy nie może powiedzieć: to już wiem, to już umiem, niczego już nie potrzebuję.
Wielu nauczycieli zdaje sobie sprawę z tego faktu i poszukuje efektywnych szkoleń. Ci, którzy tak robią, doskonale wiedzą, że brak rozwoju, brak stawiania sobie celów, a także niższe wynagrodzenie w porównaniu z innymi grupami zawodowymi – mimo wieloetapowej ścieżki awansu, pracy po godzinach w domu oraz pracy wśród ludzi – to czynniki sprzyjające albo wypaleniu zawodowemu, albo po prostu frustracji potrzeb. Trzeba działać! Efektywne narzędzia zmotywują do dalszej aktywności. Takim narzędziem może być coaching.
Stopniowo będę Państwu przybliżać to pojęcie... kto wie, może taka metoda pracy ze swoimi pracownikami będzie dla Was – menadżerów, mentorów, przełożonych – efektywna? W kolejnych numerach będę zawężała to pojęcie, pokazując konkretne narzędzia i płaszczyzny coachingowe. Na początek informacje, czym jest coaching.

W dalszej części artykułu znajdziemy:

  • wyjaśnienie słowa coaching oraz historię powstania tego terminu;
  • informację o tym, jaki jest jego cel;
  • omówienie relacji między mentoringiem a coachingiem;
  • wstępne omówienie technik coachingowych - o konkretnych narzędziach coachingowych w pracy dyrektora przedszkola czytaj w kolejnych wydaniach BLIŻEJ PRZEDSZKOLA!

Objętość artykułu: 2 strony.